svētdiena, 2017. gada 23. aprīlis

Rosīgais skolēnu teātra pavasaris

Pavasaris ir rosības pilns gadalaiks ne tikai dārzā, bet arī skolā, īpaši aktīvs tas ir dažādu kultūrizglītības programmu dalībniekiem – notiek skates, konkursi, festivāli. Liels prieks, ka šogad skolas muzejs rāda Ikšķiles vidusskolas teātri retrospekcijā, un visiem – gan pašiem skolēniem, gan skolotājiem, gan vecākiem, īpaši tiem, kuri absolvējuši Ikšķiles vidusskolu un tagad ved savas atvases uz skolu – ir aicinājums apstāties pie gaitenī novietotajiem stendiem un paskatīties uz sevi un saviem klasesbiedriem toreiz uz skolas skatuves. Skolas teātra skatuve ir aktīva un dzīvības pilna arī šodien.
  30. martā, nedēļu pēc Daugavkrastu skolu teātra sporta turnīra Ikšķiles vidusskolā, mūsu skatuves mākslinieki – Ikšķiles vidusskolas 2.b kl. skolnieks Renārs Rožulejs, Tīnūžu pamatskolas 4. kl. skolniece Amanda Patjanko, kā arī Ikšķiles vidusskolas 8.b  kl. skolēnu grupa – piedalījās Pierīgas skatuves runas un mazās formas uzvedumu konkursā Jūrmalā, Jūrmalas teātrī, kur apliecināja, ka mūsu novads var lepoties ar augstas kvalitātes sniegumu mākslinieciskajā pašdarbībā, pārvedot mājās tikai pirmās pakāpes diplomus.
  Dienu pēc konkursa Jūrmalā Ikšķiles vidusskolā notika 12. klases žetonvakaram iestudētās Leldes Stumbres lugas “Liels, spoži sarkans autobuss” pirmizrāde. Kā teikts anotācijā, izrādē tiek atklātas “cilvēku savstarpējās attiecības neparedzētu, negaidītu notikumu iespaidā. Indivīda spēja mainīt vides atmosfēru. Vidējā tipiskā latvieša reakcija ekstrēmā situācijā”. Pēc veiksmīgas pirmizrādes dienas pirmajā pusē vēlāk tā tika prezentēta skolotājiem, vecākiem, viesiem un pašvaldības pārstāvjiem skolas žetonu vakarā. Iestudējums ir iekļauts arī Ogres Valsts ģimnāzijas rīkotajā skolēnu teātru festivāla “Pavasaris Ogrē” repertuārā 7. aprīlī, bet nākamā uzstāšanās Ikšķiles novada iedzīvotājiem, interesentiem 25. aprīļa vakarā  plkst.19:00 Ikšķiles Tautas namā.   
  Nozīmīgs pasākums teātra jomā ir Ikšķiles vidusskolas skolēnu dalība bērnu un jauniešu teātru festivālā “…un es iešu un iešu!” 21. un 22. aprīlī, ko jau desmito gadu organizē Valmieras Viestura vidusskolas skolēnu teātris “Sprīdītis” sadarbībā ar vietējās pašvaldības iestādēm un kas ir iekļauts arī ikgadējā VISC teātra pasākumu plānā. Jebkuram skolas teātrim dalība šādā pasākumā ir liels gods un arī kvalitātes apliecinājums. Ikšķilieši festivālā piedalīsies ar mazās formas uzvedumu pēc K. Vērdiņa dzejas “Es un tētis”. Savukārt 1. maijā uzvedums kuplinās Vislatvijas Piļu un muižu apceļošanas akcijas atklāšanu Rundāles novada Svitenes pilī, bet 3. maijā tiks rādīts Ventspils novada skolotājiem, kuri ciemosies Ikšķiles vidusskolā.
  Raibais teātra pavasari turpināsies, piedaloties jaundibinātā pasākumā – teātra sporta turnīrā “Rīgas kauss 2017”, kas paralēli festivālam Valmierā notiks Rīgā, E. Smiļģa Teātra muzejā, un uz kuru dosies 7. b kl. teātra sporta komanda.
  Lai izdodas radīt prieku citiem un arī pašiem papriecāties par mācību gadā sastrādāto!  
Displaying IMG_5550.JPGDisplaying IMG_5624.JPGDisplaying IMG_5558.JPGDisplaying IMG_5885.JPG

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru