svētdiena, 2017. gada 26. februāris

Vakara šovs ar pašvaldi Ikšķiles vidusskolā


    Kā ik gadu, februārī ap tautā saukto vīriešu dienu Ikšķiles vidusskolā notiek radošs  vakars, kurā piedalās gan esošie, gan bijušie skolas improvizatori (pazīstami kā teātra sportisti), kā arī aicinātie viesi ar profesionālām iemaņām improvizācijā un aktiermeistarībā. Skatītāju rindās – pašmāju teātra mīļi – pašreizējie skolēni, absolventi, skolotāji un viesi. Šogad tie bija Rundāles jauniešu teātra studijas “Savējie” dalībnieki ar režisori Lilitu Lauskinieci, kura vakara gaitā kļuva arī par tulku, un Ogres Bērnu un jauniešu centra improvizatori ar režisoru Oskaru Kļavu. Jāteic, arī skatītājiem nācās būt aktīviem gan priekšlikumu izteikšanā, gan darbojoties meistarklasē.   
   Vakars sākās ar pašu skolas improvizatoru demonstrējumiem. Uzstājās gan pašreizējie skolēni, gan pagājušā gada un iepriekšējo gadu absolventi, kuri nav zaudējuši saikni ar teātra mākslu un labprāt kaut reizi gadā uzstājas publikai. Šoreiz aktieri bija izvēlējušie neparastākas un jaunākas teātra sporta spēles, jo divdesmit gados, kamēr teātra sports kā teātra virziens ienācis Latvijā un skolās, spēles jau kļuvušas pierastas. 8.b kl. improvizatoru komanda parādīja nesen apgūtās tehnikas, turklāt paši arī “sevi vadīja” atšķirībā no turnīriem, kuros komandu saspēli vada vadītājs jeb MC. Pirmās daļas noslēgumā ciemiņi no Rundāles demonstrēja kustību izrādes, ko paredzēts izrādīt latviešiem Īrijā, nelielu fragmentu.  
   Vakara īpašo gaisotni nodrošināja Rīgas Improvizācijas teātra aktieri ar meistarīgi veidotām ainām un režisors no Kijevas Vitālijs Ļubota, kurš nu jau kļuvis par labu draugu un padomdevēju teātra spēlētājiem Ikšķiles vidusskolā. Vitālijs izkustināja publiku ar dažādiem aktiermeistarības vingrinājumiem, kas radīja degsmi un sajūsmu gan tajos, kas uz skatuves, gan tajos, kuri zālē. Dalībniekus uz sarunu savā improvizētajā mājoklī aicināja un  vakaru vadīja Ikšķiles vidusskolas absolvente, aktīva kultūrizglītības programmu dalībniece Ilze Rizena.
  Vislabāk šova vakaru raksturo paši dalībnieki.
  7.b kl. improvizatori: “ Mums ļoti patika šis pasākums, paši foršākie un jautrākie bija Rīgas Improvizācijas teātra aktieru priekšnesumi. Arī Rundāles meiteņu deja īpašajās  kleitās un vainadziņos bija interesanta. Patīkami bija redzēt atkal uz skatuves vecos labos teātra sporta veterānus. Mūsu pašu 8. klases komanda rādīja labu spēli, savukārt ukraiņu režisora meistarklase bija vērsta uz aktiermeistarības attīstību, sākot no pavisam vienkāršām lietām.”
  Alise, 8.a kl. skolniece: “ Man patika omulīgā un ērtā atmosfēra zālē. Superīgi bija tas, ka man arī kā skatītājai bija iespēja iesaistīties un jautri pavadīt laiku. Spēles izraisīja kārtīgu smieklu un pozitīvisma devu.”
  Artis, 8.b kl. skolnieks:” Tiešām ļoti labs pasākums. Cilvēki draudzīgi. Viesmākslinieki visu padarīja vēl jautrāku. Ukraiņu režisora piegājieni aktiermeistarībai bija neierasti. Pats, darbojoties uz skatuves, neuztraucos, jo zināju, ka blakus ir savējie. Noteikti šo pasākumu apmeklēšu arī nākamgad.”
  Linda, 8. b kl. skolniece: “ Riktīgi pacilājošs pasākums! Šo tradīciju vajag turpināt un arī nākamajos gados labprāt piedalīšos gan kā dalībniece, gan kā skatītāja. Bija patīkami, ka pēc pasākuma nāca klāt cilvēki un teica, kas bijis superīgi. Tā dēļ vien ir vērts uzstāties.”
  Renārs, 8. b kl. skolnieks: “ Jautri, mīļi, forši. Esmu laimīgs par pasākumu. Vienkārši super!”
  Elīna, 8. b kl. skolniece: “ Tas bija viens no fantastiskākajiem pasākumiem mācību gada laikā. Iepriecina, ka mēs paši varējām piedalīties, kas bija kārtējā labā skatuves pieredze. Visvairāk prātā palika Rīgas Improvizācijas teātris. Paldies!”Nav komentāru:

Komentāra publicēšana