piektdiena, 2016. gada 2. decembris

Ukraiņu režisors Ikšķiles vidusskolā

Pateicoties Ikšķiles novada pašvaldības Veselības  veicināšanas centra speciālistei,  grupas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām  „Sīpoliņi” atbalstītājai, radošo projektu  iniciatorei Zandai Vītolai, Ikšķiles vidusskolas radošajai komandai- Zanei Bēķei,  Oskaram Kļavam  un Ingunai Bērziņai - ir izveidojusies  sadarbība ar Ukrainas Nacionālā teātra savienības biedru, aktiermākslas un režijas pasniedzēju Kijevas Kultūras un mākslas koledžā, Tautas amatierstudijas „Parostki” māksliniecisko vadītāju, Starptautiskā integrācijas teātru festivāla „Saules vilnis” direktoru Vitāliju Ļubotu.
       No pasēdēšanas neformālā atmosfērā pie kafijas tases un dalīšanās radošās darbības pieredzē sadarbība ir ieguvusi nopietnāku raksturu, proti, 1.decembrī  Ikšķiles vidusskolā, piedaloties arī dzejniekam un režisoram no Saldus Mārim Neilandam,  notika atklātās aktiermeistarības nodarbības, kurās 8.B klases skolēni sk. Zanes Bēķes vadībā rādīja uzveduma „Es un mans tētis” (pēc Kārļa Vērdiņa dzejas) tapšanas procesu, savukārt režisors Oskars Kļava ar 12.klasi- eksperimentu  ar Leldes Stumbres lugu  „Liels, spoži sarkans autobuss”.  Nodarbību beigās Vitālijs Ļubota vadīja meistarklasi aktiermeistarībā, ļaujot jauniešiem pārkāpt sava komforta zonas robežas dažādos neierastos aktiermeistarības vingrinājumos.
              Tā bija vērtīga pieredze ikvienam- gan skolēniem, gan pedagogiem, attīstot un pilnveidojot aktiermeistarības prasmes. Cerams, ka sadarbība ar režisoru Vitāliju Ļubotu turpināsies aizvien nopietnākos projektos, varbūt pat  kolektīviem  viesojoties pieredzes apmaiņas  nolūkos vienam pie otra. Prieks par pašvaldības cilvēku ieguldījumu ne tikai darbojoties ar konkrētu mērķauditoriju, bet pārkāpjot robežas un īstenojot vērtīgas idejas.Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru