svētdiena, 2016. gada 13. novembris

Starpnacionālais projekts "Mēs Latvijai"

Mēs  Latvijai

  Latvijas bērnu un jauniešu konkurss – festivāls „Mēs Latvijai“ tiek organizēts projekta „Mēs Latvijai“ ietvaros. Projekts tiek īstenots sadarbībā ar biedrību „Pilsoniskā Alianse“ kā Kultūras ministrijas projekta „ Par atsevišķu pārvaldes uzdevumu veikšanu pilsoniskās sabiedrības attīstības un starpkultūru dialoga jomā“ sastāvdaļa.
  Oktobrī, kad informācija par šādu projektu tika saņemta Latvijas skolās, Ikšķiles vidusskolas 8. b klases skolēni – improvizatori nolēma pārbaudīt radošumu sev neierastā priekšnesumā, proti, iestudējot latviešu tautas pasaku. Festivāla mērķis ir prezentēt savas nacionalitātes savdabību, tādēļ priekšnesumi dziesmās, dejās un aktiermākslā tika pamatoti tautas folklorā.
  Festivāla pirmajā kārtā žūrija izvērtēja jauniešu iesūtītos video, pēc to noskatīšanās dalībnieki saņēma uzaicinājumu piedalīties nākamajā kārtā, kas notika 10. novembrī Nevalstisko organizāciju namā Rīgā, savukārt festivāla noslēguma koncerts izskanēja Ziemeļblāzmas kultūras pilī, ko skolēniem bija iespēja arī kārtīgi apskatīt un izzināt tās vēsturi.
  Starp vairāk nekā 400 uzaicinātajiem dažādu Latvijā dzīvojošu nacionalitāšu bērniem un jauniešiem, gan mūziku, gan deju, gan aktiermākslu pārstāvošiem kolektīviem un individuālajiem izpildītājiem, piedalījās arī seši 8.b klases skolēni – Linda, Megija, Elīna, Aleksandra, Artis un Renārs - ar latviešu tautas pasakas „Brīnuma dēls“ iestudējumu, kas bija jāparāda septiņās minūtēs.
  Lai arī „Brīnuma dēls“ mājās neatgriezās godalgots, tomēr, kā paši skolēni norāda, tā bija jauna pieredze ne tikai aktiermākslā, bet arī jauni draugi un cits skatupunkts uz Latvijas daudznacionālo sabiedrību.


                                                                                     Sk. Zane Bēķe

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru