svētdiena, 2016. gada 13. novembris

Mārtiņdiena - 2016

 Zeme rīb, rati klaudz, nu atbrauca Mārtiņdiena!
 Ar satraukumu, smaidiem un pilniem groziem ceturtie naski, jo naski piepilda lielo skolas zāli. Kā nu nesteigsies, ja tūlīt vērsies durvis  un būs klāt gaidītie ciemiņi! Tur jau viņi nāk! 1.,2.,3. klašu skolēni un viņu audzinātājas. Bet atpazīt gandrīz nevienu nevar, jo tik daudz zaķu, vilku, spoku un vēl visvisādu maskotu brīnumu!
  Mārtiņdienas saimnieces visus mīļi sagaida. 4.b klases bērni stāsta par Mārtiņdienu, dažādiem ticējumiem. 4.c klase sagatavojusi pārsteigumu 6 sākumskolas Mārtiņiem. 4.a un 4.d -aicina minēt mīklas un veiklākie mīklu minētāji saņem saldu našķīti.
 Un tad laiks latviešu tautas rotaļām, spēlēm un dziesmām. Katra klase sagatavojusi ko parādīt.
Laiks aizrit ātri un arvien vairāk degunus kutina un kņudina tirgus smarža! Tad nu turi acis labi platas un neļauj prātam aizsnausties, jo gan prece jātirgo, gan nauda jāskaita. Nepaiet ne stunda un visa tirgus bagātība saripojusi groziņos, maisiņos un turpat vēderos. Laimīgi pircēji un vēl lepnāki pārdevēji, jo maciņi pilni un gandarījums par paveikto.
  Milzīgs paldies vecākiem par sarūpētajiem labumiem, bērniem par līdzi darbošanos, ciemiņiem par rotaļām un iepirkšanos, Mārtiņdienas saimniecēm par pasākuma organizēšanu! Uz tikšanos citu gadu!

    Mārtiņdienas saimnieces -Līga Kalniņa, Laura Salnāja, Zane Hartmane, Sarmīte Krūmiņa.
Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru