otrdiena, 2016. gada 5. aprīlis

Latviešu valodas nedēļa

Ikšķiles vidusskolā aizritējusi latviešu valodas nedēļa.

      No 29. marta līdz 1.aprīlim Ikšķiles vidusskolas sākumskolas skolēni pavadīja latviešu valodas nedēļas aktivitāšu virpulī. Šīs nedēļas mērķis bija aktualizēt latviešu folkloras bagātības, mudināt skolēnus lasīt bērnu literatūru, latviešu valodas olimpiādē atrast „asākos prātus”, kā arī gūt pozitīvas emocijas pasaku tēlu parādē.
     Latviešu tautas mīklu minēšanas maratonā piedalījās necerēti liels dalībnieku skaits. Ikvienam skolēnam bija iespēja skolas gaiteņos atrast un atminēt 17 mīklas. Starpbrīži pārvērtās par čaklu, darbīgu, rosīgu, pozitīva satraukuma pilnu darba lauku, kurā skolēni produktīvi pavadīja laiku, ceļot godā latviešu tautas bagātību – folkloru. Klašu audzinātāji apkopoja čaklāko mīklu minētāju vārdus, kuri nedēļas noslēguma pasākumā piedalījās brīnišķīgu grāmatu izlozē.
      Uz svarīgāko šīs nedēļas pasākumu pulcējāmies ceturtdien, lai iepazītu Jura Zvirgzdiņa daiļradi. Jurim Zvirgzdiņam šogad aprit 75. gadadiena. Ikvienam bija iespēja kopā ar grāmatu tārpiņu ielūkoties rakstnieka grāmatu pasaulē. Pasākumā 1. klašu skolēni lasīja fragmentu no grāmatas “Eņģelītis”, 2. klašu skolēni iepazīstināja klausītājus ar lācēnu Tobiasu, 3. klašu skolēni lasīja fragmentu no Jura Zvirgzdiņa grāmatas „Plūdi Daugavā”, bet 4. klašu skolēni mūs sasmīdināja ar degunradzītes Mufas piedzīvojumu. Mazie klausītāji ar interesi līdzpārdzīvoja autora radītajiem tēliem. Pasākumā mācījāmies klausīties, kāds noteikti apņēmās izlasīt kādu Jura Zvirgzdiņa grāmatu, izlozējām veiksmīgākos latviešu tautas mīklu minētājus, kā arī suminājām latviešu valodas olimpiādes uzvarētājus:

1.klase
Ance Kupča
1.vieta
sk. Inga Leizandere
1.klase
Odrija Zviedre
2.vieta
sk. Inga Leizandere
1.klase
Kate Skarnele
3.vieta
sk. Sandra Tilta
2. klase
Kate Ķepīte
1.vieta
sk. Daiga Kiršholce
2.klase
Aleksis Flinters
2.vieta
sk. Dina Muceniece
2.klase
Malvīne Milliņa
2.vieta
sk. Kristīne Garklāva
2. klase
Anna Tīdemane
3.vieta
sk. Kristīne Garklāva
3.klase
Marta Elīza Rudzīte
1.vieta
sk. Sarmīte Krūmiņa
3.klase
Nora Kivilande
1.vieta
sk. Līga Kalniņa
3.klase
 Odrija Enja Kulpe
2.vieta
sk. Laura Salnāja
3.klase
Elizabete Kreile
3.vieta
sk.Sarmīte Krūmiņa
3.klase
Aleksandrs Mitjkovs
3.vieta
sk. Līga Kalniņa
4.klase
Karīna Bice
1.vieta
sk. Velga Pujāte
4.klase
Patriks Žilins
2.vieta
sk.Santa Ustinoviča
4.klase
Gustavs Patriks Rinkevičs
3.vieta
sk.Santa Ustinoviča
4.klase
Paula Cīrule
3.vieta
sk.Santa Ustinoviča
4.klase
Lelde Dilāne
3.vieta
sk.Santa Kamša

 Latviešu valodas nedēļa noslēdzās jautrā pasaku tēlu parādē. Gandrīz visi sākumskolas skolēni bija iejutušies dažādu pasaku tēlu lomās un, sadevušies rokās, mūzikas un jautru emociju pavadīti, izstaigāja skolas gaiteņus. Šajā piektdienā, 1.aprīlī skolotāji mācību stundas vadīja grāmatu tēliem - uz stundām bija ieradušās gan Pepijas Garzeķes, gan Sniegbaltītes, Sprīdīši, Vinniji Pūki, pirāti un kapteiņi, dakteri, policisti, kā arī citi bērnu iemīļoti grāmatu tēli.
      Ikšķiles pilsētas bērnu bibliotēka aprīļa mēnesī aicina visas sākumskolas klases pavadīt vienu mācību stundu, iepazīstot raibo, izzinošo, aizraujošo, pārsteigumu bagāto grāmatu pasauli.

            Paldies radošajai komandai, nedēļas organizētājiem – Ingai Leizanderei, Kristīnei Garklāvai, Līgai Kalniņai un Santai Ustinovičai, kā arī paldies par atbalstu Solvitai Zirnei un Ingūnai Bērziņai.
Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru