trešdiena, 2016. gada 24. februāris

IKŠĶILES NOVADĀ KARJERAS NEDĒĻA
IKŠĶILES NOVADĀ KARJERAS NEDĒĻA

Vārdam „karjera” sen vairs nav tikai tā tradicionālā nozīme - kāpt no amata uz amatu, no darba uz darbu. Šodien ar karjeru saprotam profesionālās dzīves daudzveidību un personības daudzpusību. Karjera kā nemitīga pilnveidošanās, kā ceļš, kā mērķis, kā paša personīgā un profesionālā izaugsme visdažādākajos veidos. Tieši tāpēc jau otro gadu Ikšķiles novadā tiek organizēts karjeras dienu pasākums, lai jauniešiem jau laicīgi liktu aizdomāties par nozīmīgām savas karjeras izvēlēm. Šogad karjeras diena tiek pārvērsta karjeras nedēļā, kuras ietvaros novada jauniešiem notiks dažādas aktivitātes - iespēja tikties ar speciālistiem pasākumā “Ātrais randiņš ar profesiju”, piedalīties “Pilsētas rallijā” un iepazīt vietējos uzņēmumus, kā arī norisināsies radošās darbnīcas un debates par karjeras jautājumiem.
Kā liecina pētījuma dati, lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka Latvijā pastāv iedalījums sieviešu un vīriešu profesijās un maz ticams, ka šāds iedalījums jebkad izzudīs. Līdz ar to karjeras nedēļa 1. martā, otrdienā, plkst. 18:00 sāksies ar diskusiju vakaru Jauniešu telpā (Ikšķilē, Birzes ielā 33a, 2.stāvā).  Par diskusijas vakara tēmu šoreiz izvēlēta “Sieviešu un vīriešu nodarbinātības nevienlīdzība”. Pirms sarunu vakara notiks debašu apmācības sadarbībā ar debašu biedrību “QUO Tu domā?”.
Savukārt, trešdien, 2. martā plkst. 19:00, visi jaunieši aicināti uz kino vakaru (Jauniešu telpa Birzes ielā 33a, 2.stāvā, Ikšķilē).  Pirmo reizi Ikšķilē tiks demonstrēta filma “Modris”. Uz patiesiem notikumiem balstītās filmas stāsts ir par 17 gadus vecu jaunieti Modri, kurš nav ne labāks, ne sliktāks par saviem vienaudžiem. Viņam ir draudzene un daži labi draugi skolā. Taču viņa atkarība no azartspēlēm rada konfliktu attiecībās ar māti, it īpaši tāpēc, ka viņa nebeidz dēlam atgādināt par tēvu. Nedienas kā sniega bumba no kalna sāk velties brīdī, kad Modris, lai izvilktu laimestu no automāta, lombardā pārdod mātes elektrisko sildītāju. Filmas moto “Laiks visiem pieaugt!”.  Ieeja bez maksas. Līdz 12 gadu vecumam filmu skatīties nav ieteicams.
Ceturtdien, 3.martā plkst. 14:20, Tīnūžu pamatskolas 6.-8.klases piedalīsies pasākumā “Ātrais randiņš ar profesiju!”. Jauniešiem klātienes sarunās ar dažādu profesiju pārstāvjiem būs iespēja uzzināt, kā paiet tipiska darba diena profesijā, izzināt tās plusus un mīnusus, pieprasījumu darba tirgū un citus nozīmīgus aspektus, piemēram, nepieciešamās prasmes un izglītību. Tā būs tikšanās ar 6 dažādu profesiju pārstāvjiem – žurnālisti, Supernova un daudzu citu šovu vadītāju Ketiju Šēnbergu, basketbolistu un labāko Latvijas dunkeri Kristapu Dārgo, farmaceiti, kura šobrīd strādā un veic klīniskos pētījumus, Vidaiju Asari un vietējo uzņēmēju, SIA Sula vadītāju Linardu Libertu. Tāpat būs iespēja satikt Ikšķiles novada pašvaldības darbiniekus – fizioterapeiti Elīnu Šņepsti un arhitekti, Ikšķiles novada būvvaldes vadītāju Andu Kauliņu.
Karjeras nedēļas noslēguma pasākums norisināsies 4.martā Ikšķiles vidusskolā. Pasākuma pirmajā daļā paredzētas radošās aktivitātes Ikšķiles vidusskolas 7.-12.klašu skolēniem. Piemēram, 7.klasēm notiks “Pilsētas rallijs” jeb orientēšanās pa vietējiem uzņēmumiem, bet vidusskolas klases piedalīsies RTU Rīgas Biznesa skolas radošajā seminārā "Pārdot neiespējamo", kuru vadīs bakalaura programmas direktors Claudio Rivera. Otrajā daļā no plkst.10:00 līdz plkst.12:00 notiks skolu izstāde, kuras ietvaros būs iespēja vienuviet iepazīt 25 Latvijas izglītības iestādes. Apmeklējot skolu izstādi un uzzinot pēc iespējas vairāk par izglītība iespējām Latvijā, jaunieši varēs piedalīties izlozē un laimēt vērtīgas balvas no “Apdrukas darbnīcas”. Aktu zālē skolēniem būs iespējams apskatīt Ogres tehnikuma audzēkņu sagatavoto defilē šovu un Valsts robežsardzes koledžas paraugdemonstrējumus. Trešajā jeb noslēdzošajā daļā būs tikšanās ar picērijas “2 Tomāti” īpašnieku un jauno uzņēmēju  Robertu Miķelsonu, savukārt kā vieslektors uz tikšanos aicināts  sociālo mediju eksperts Artūrs Mednis ar lekciju “Interneta drošība un izaicinājumi”.
Karjeras nedēļas noslēguma pasākumā piedalīsies Tīnūžu pamatskolas un  Ikšķiles vidusskolas 8.-12. klašu skolēni un Ogres tehnikuma 3. kursu audzēkņi. Plānots, ka pasākumu apmeklēs apmēram 170 skolēni. 

Kontaktinformācija:

Agnese        Jankuna
                                                                                                    Ikšķiles         novada   pašvaldības
                                                                                                   Jaunatnes          lietu       speciāliste

agnese.jankuna@ikskile.lv, mob. tālr.26314619

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru