pirmdiena, 2015. gada 7. decembris

Teātra sports Iecavā

Teātra sports uzdzirkstī Iecavā

  Ik mācību gadu skolu teātra sportisti satiekas vairākkārt, lai mērotos improvizācijas prasmēs gan mācību un sadraudzības turnīros, gan nopietnākā atlasē, kad jāizcīna tiesības piedalīties reģionālajos vai valsts mēroga turnīros. Neskatoties uz to, ka teātra sporta turnīri vienlaikus ir gan skatuves māksla, gan sacensības, spēles prieks un azarts ņem virsroku pār punktiem un kādreiz arī zaudējumiem. Vārdu savienojumā teātra sports tomēr galvenais vārds ir teātris, tālab arī par mazāk iegūtajiem punktiem nav tik lielas sirdssāpes, kā tas dažkārt ir boksa mačos vai futbola spēlē.
  4. decembrī Ikšķiles vidusskolas visu vecuma grupu improvizatori kopā ar saviem interešu līdziniekiem – komandām no Iecavas, Jelgavas, Dobeles un Ogres - piedalījās ikgadējā Adventa teātra sporta turnīrā Iecavas vidusskolā. 13 komandu izspēles noritēja jautrā un publiku sajūsminošā gaisotnē, par ko gādāja ne tikai komandu sniegums, bet arī turnīra vadītāju atraktivitāte. Līdzās pieredzējušiem turnīru vadītājiem, kā Oskars Kļava, savus spēkus pirmoreiz šajā prasmē izmēģināja Ikšķiles vidusskolas 12. klases skolniece Laura Andrijonoka, kura pati ir vidusskolas teātra sporta komandas dalībniece.
  Ikšķiles vidusskolas komandām tika doti nosaukumi, kuri kā komandas vizītkarte bija jāizspēlē mazā etīdē uzreiz, bez sagatavošanās: „Lineāls“ (6. klase, komandas kapteine Luīze Guslena); „Tējkanna“ (7. klase, kapteinis Renārs Kondratjevs) un vidusskolas komanda „Raķete“ (kapteinis Artūrs Smiltnieks).
  Visās klašu grupās komandu dalībnieki bija līdzvērtīgi pretinieki, tā ka spriedze un skatītāju līdzi jušanas azarts nenoplaka ne brīdi, kulmināciju sasniedzot vidusskolas komandu izspēlē, kad mūsu „Raķete“ apguva un izspēlēja vienu no jaunajām spēļu tehnikām „Labais variants. Sliktais variants“.
  Priekšā vēl citi sadraudzības turnīri, bet nopietnākais darbs jāiegulda, gatavojoties Daugavkrastu reģionālajam skolu teātra sporta turnīram, kas notiks Ikšķiles vidusskolā 10. martā.
  Lai dzīvo, aug, attīstās aizvien augstākā pakāpē un kvalitātē improvizācijas burvīgais šarms!


                               Teātra sporta trenere Ikšķiles vidusskolā Zane BēķeNav komentāru:

Ierakstīt komentāru