svētdiena, 2015. gada 15. novembris

Ikšķiles vidusskolā spēlē dambreti

Ikšķiles vidusskola spēlē dambreti.

   Sešus gadus Ikšķiles vidusskolā darbojas pulciņš -  “Galda spēles” , bet nu jau ceturto gadu  ir mainījušies  šī pulciņa mērķi. Skolai iesaistoties projektā  “Bērnu prāta spēju attīstība ar dambretes spēli” , pulciņa galvenais mērķis ir pēc iespējas vairāk skolēniem iemācīt, dot iespēju spēlēt un arī piedalīties sacensībās, tieši dambretē. Pulciņa nodarbības dalās divās daļās – skolēni ar pieredzi un bez pieredzes.
     Katru gadu republikā dambretes biedrība rīko sacensības – sākumskolas dambretes turnīru, lai popularizētu un attīstītu dambretes sporta veidu, paaugstinātu meistarību, nodrošinātu iespēju pārbaudīt spēkus starp skolu dambretistiem.
       2015. gada 7. novembrī Salaspils 1. viduskolā notika kārtējās 64. lauciņu individuālās sacensības dambretē sākumskolas vecuma spēlētājiem. Sacensībās piedalījās  80 skolēni no 10 skolām. Rezultāti iepriecina- kopvērtējumā 1. vieta Ikšķiles vidusskolai,  2. vieta Ropažu, bet 3. vieta Ķeguma vidusskolai.
      Otro un ceturto klašu grupā 1. vietas ieguva  Ikšķiles vidusskolas 2.E klases skolnieks Tomass Torsters un  4.A klases skolnieks Renārs Meļņikovs , pirmo klašu grupā godalgotā trešā vieta 1.C klases skolniekam  Kristapam Rekmanim.
     Tomasa Torstera mamma akcentē: „Par šiem nopelniem liels paldies skolotājai Velgai Pujātei, kas vada galda spēļu pulciņu! Tomass uz šīm nodarbībām iet ar prieku un nu jau apspēlē dambretē vecākus! Tas praktiski ir tikai pēc viena gada un dažu mēnešu ilgām nodarbībām. Lai gūtu šādus panākumus kā divas pirmās vietas un vienu trešo – 10 skolu kopvērtējumā būt pirmajiem, skolotājam jābūt pašam ieinteresētam un jāmāk iesaistīt bērnus . „
               Paldies skolotājai Velgai Pujātei  par  ieguldīto darbu un entuziasmu  strādājot  ar Ikšķiles vidusskolas skolēniem. 

                      Direktora vietniece audzināšanas un ārpusklases darbā Inguna Bērziņa

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru