svētdiena, 2015. gada 15. novembris

2.E klase uzvar konkursā "Mūsu mazais pārgājiens"


Ikšķiles vidusskolas 2.e klase uzvar konkursā „Mūsu mazais pārgājiens 2015” .

Šajā rudenī jau devīto reizi Zemkopības ministrija  izsludināja konkursu Latvijas skolu jaunatnei "Mūsu mazais pārgājiens 2015", kurā tika aicināti piedalīties visu Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu skolēni, kā arī interešu izglītības pulciņi un mazpulki.

Šogad konkursa mērķis bija iepazīt un izpētīt meža ietekmi uz savu pagastu, novadu, pilsētu un Latviju.

Skolēni devās izpētes pārgājienā vai ekskursijā, lai apzinātu koka mūsdienīgos un daudzfunkcionālos izmantošanas veidus savā pagastā, novadā, pilsētā vai Latvijā un sagatavot radošu izpētes darbu.
Kā mežs „ienācis” Ikšķilē un Ikšķiles novadā, kā te koks spēj dzīvot otru dzīvi, kā ikšķilieši sadzīvo ar vides objektiem, ielām ar koku nosaukumiem, ar lielo Turbu ozolu, pētīja un visai Latvijai rādīja Ikšķiles vidusskolas 2.e klase kopā ar klases audzinātāju Kristīni Garklāvu.

4.novembrī biedrība „Zaļās mājas ”un Zemkopības ministrija labāko darbu autorus aicināja uz konkursa noslēguma pasākumu - apbalvošanu Mežaparkā. Milzīgs, neviltots prieks un gaviles, pat prieka asaras pārņēma mūsu otrklasniekus, kad konkursa komisijas priekšsēdētājs rakstnieks un publicists Ēriks Hānbergs par uzvarētājiem 1.- 4. klašu grupā nosauca Ikšķiles vidusskolas 2.e klasi! Mēs bijām labākie 61 skolu konkurencē!
Apbalvošanas ceremonijā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs pateicās visiem skolotājiem par iedvesmošanu un skolēniem par aktīvo darbošanos konkursā. "Kā zemkopības ministram man ir gandarījums, ka savos darbos jūs esiet pratuši saskatīt gan meža ekonomisko vērtību, kas ir viens no Latvijas ekonomikas balstiem, gan arī meža devumu jūsu pilsētā un pagastā, tā daudzveidīgo devumu Latvijas iedzīvotājiem un katram no jums".

Ikšķiles otrklasnieki, piedaloties konkursā, secināja, ka koku pilsētā nekad nevar būt par daudz. Un, ja koki kļūst veci, tiem var dāvināt otru dzīvi. Mēs izsapņojām, kā būtu, ja mēs kādā rītā pamostos, un visas Ikšķiles ielas būtu aizaugušas ar lieliem kokiem. Tad uz skolu visi ietu ar kājām un pašvaldības policijai nebūtu no rītiem jāregulē satiksme pie skolas.
 „Mūsu mazajā pārgājienā” - pētījām ielas mūsu pilsētā, kokus, spēlējām rotaļas par kokiem, minējām mīklas, risinājām uzdevumus un ripinājām koka ripas. Ripas gan mērījām, gan izmantojām līdzsvara uzdevumos, pārgājiena noslēgumā mēs tās pat apgleznojām.
Mēs mācamies saudzēt un iemīlēt vidi ap mums, cenšamies saprast, ka esam daļa šīs pilsētas.

Godam nopelnītos EUR 450, 2.e klase izmantos, sedzot transporta izdevumus, dodoties saliedējošā un izzinošā ekskursijā.Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru