trešdiena, 2015. gada 7. oktobris

Darini kalendāru 2016

       Šogad UNESCO atzīmē 70. gadadienu, tāpēc, piedaloties konkursā, jaunieši tiek aicināti pievērsties, aizdomāties un analizēt UNESCO Statūtos ietverto domu par mieru, kam jāsākas cilvēku prātos. Dalībnieki aicināti paust savu miera izpratni, izmantojot informācijas tehnoloģijas.

      “Tā kā aizsākums kariem meklējams cilvēku prātā, tad arī miera aizsardzībai vispirms jāsākas kā idejai cilvēku prātā, – tā teikts UNESCO Statūtos. Šī doma aicina mūs saredzēt mierā pretstatu karam. Ir jāspēj novērtēt to, ko devis miers, un tas jāsāk ar sevi. Pasaulei ir jābūt balstītai uz cilvēces intelektuālās un garīgās solidaritātes. Tāpēc svarīgākie miera avoti ir – kultūra, izglītība un zinātne. Jauniešu domas un izpratni par miera vērtību ceram atklāt šajā konkursā,” saka Baiba Moļņika, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) ģenerālsekretāra pienākumu izpildītāja.

       Konkursa atklāšana notika Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas bibliotēkā 21. septembrī. To atklāja UNESCO LNK prezidente, kultūras ministre Dace Melbārde, savukārt Andris Piebalgs stāstīja par to, ko miers dod attīstībai un kas ir Globālā ilgtspējīgās attīstības stratēģija. Visi klātesošie tika aicināti atklāt savas idejas par to, kā attēlojams miers, īpaši tas, kas sākas pašam ar sevi. Konkursa dalībnieku iedvesmai savu zīmējumu par mieru prezentēja apmaiņas programmas studenti no Itālijas, Spānijas un Nīderlanades.

       “Miers ir apzināta un gudra prakse. Tātad – arī izglītības jautājums. Mūsu uzņēmuma mērķis vienmēr bijis veicināt izglītības un zināšanu izplatību un vairošanos, tātad – arī gudras, jēgpilnas un mierīgas attieksmes pret dzīvi veidošanos mazo un lielo cilvēku prātos. Tāpēc aicinām ikvienu iesaistīties konkursā, vairojot labo,” uzsver Aivars Gribusts, izglītības uzņēmuma “Lielvārds” valdes priekšsēdētājs.

        Konkursam “Darini kalendāru 2016” zīmējumus var iesniegt līdz 19. novembrim, augšupielādējot interneta vietnē www.darini.lv. Šajā vietnē iespējams iepazīties ar detalizētiem konkursa noteikumiem, zīmējumu noformēšanas un iesniegšanas prasībām, kā arī aplūkot jau iesniegtos darbus. Internetā būs iespēja balsot par iesniegtajiem darbiem – tādā veidā tiks noskaidrots zīmējums, kas rotās kalendāra vāku.

      Skolēnu interaktīvo zīmējumu konkursu “Darini kalendāru” jau ceturto gadu rīko izglītības uzņēmums “Lielvārds” un UNESCO Latvijas Nacionālā komisija.

Papildu informācijai:
UNESCO Latvijas Nacionālā komisija
Tālr. 67325109
E-pasts office@unesco.lv

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru