trešdiena, 2015. gada 23. septembris

Nav attaisnojuma

             Atkarību profilakses nedēļa “NAV attaisnojuma!”

        No 5.-9. oktobrim sadarbojoties Ikšķiles novada Jaunatnes lietu speciālistei, Veselības veicināšanas centram un novada vispārizglītojošām skolām  tiek organizēta atkarību profilakses nedēļa.
Statistikas dati liecina, ka viena no aktuālākajām problēmām mūsdienu sabiedrībā  diemžēl ir straujš dažādu atkarību pieaugums pusaudžu un jauniešu vidū. Jāatzīmē, ka atkarību bieži vien izraisa ne tikai narkotikas, bet arī nikotīns, alkohols, dažādi pretsāpju, nomierinošie vai uzbudinošie medikamenti, ja tos lieto, neievērojot ārsta norādījumus. Kā īpaši atkarības veidi šodien jāmin – datoratkarība un azartspēļu atkarība.Atkarībai nav nekāda sakara ar cilvēka spēku, gudrību, izglītību vai vietu, kur dzīvojam. Par atkarīgo var kļūt ikviens, bet narkomānijai nav attaisnojuma, tāpat kā nav attaisnojuma savu brīvo laiku pavadīt nelietderīgi. Tāpēc viens no atkarību profilakses nedēļas mērķiem ir parādīt jauniešiem, ka atkarības var aizvietot ar dažādām interesantām, aizraujošām un ļoti aktīvām nodarbēm.
              Visas nedēļas ietvaros notiks dažāda veida informatīvi izglītojoši, kā arī izklaidējoši pasākumi visās novada skolās. Piemēram, Tīnūžu pamatskolā viesosies ielu vingrotāji “Streetwarriors” ar paraugdemonstrējumiem,Ikšķiles vidusskolā tiks demonstrēta dokumentālā filma “Caur adatu!”. Pēc filmas būs iespēja tikties gan ar filmas veidotājiem, gan filmas galveno varoni Ediju. Savukārt Ikšķiles brīvajā skolā viesosies biedrības “Esi brīvs!” speciālisti ar atkarību profilakses aktivitātēm skolēniem. Nedēļas noslēgumā notiks izklaides vakars kopā ar mūziķi Ati Ieviņu no grupas Colt un solo izrāde “VERSUS” standup komiķa Rūdolfa Kugrēna izpildījumā.
Atkarību profilakses nedēļas pasākumos aicinām aktīvi piedalīties arī vecākus, pedagogus un sociālos darbiniekus, kā arī citus interesentus, kuri vēlas uzzināt  kā atpazīt pirmās apreibinošo vielu lietošanas pazīmes un risināt situāciju, pirms tā kļuvusi nekontrolējama, un kuri ir gatavi ieguldīt darbu atkarību profilaksē. Tāpēc tiks organizētas divas tikšanās - Ikšķilē notiks pieredzes stāstu vakars, kura ietvaros notiks tikšanās ar Kopienas centra atkarīgajiem vadītāju un ilglaicīgu atkarīgo, bet Tīnūžos- psihoterapeites Daces Caicas lekcija par atkarību sākšanās iemesliem, pazīmēm un vecāku iesaisti.
      Mūsu mērķis ir stiprināt vecāku zināšanas, lai pasargātu bērnus un jauniešus no atkarības izraisošu vielu pamēģināšanas un lietošanas!
      Uz tikšanos pasākumos! 

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru