svētdiena, 2015. gada 6. septembris

JAU OTRO GADU SKOLĒNU BIZNESA IDEJU KONKURSS „LABS SĀKUMS BIZNESAM!”

          Pēc Ikšķiles novada Uzņēmējdarbības veicināšanas komisijas iniciatīvas jau otro gadu tiek izsludināts Ikšķiles novada skolēnu biznesa ideju konkurss „LABS SĀKUMS BIZNESAM!”.

          Konkursa mērķis ir radīt skolniekiem izpratni par uzņēmējdarbību, attīstīt spēju argumentēt un aizstāvēt savu viedokli, kā arī motivēt jauniešus sava biznesa veidošanai un attīstībai, inovatīva produkta vai pakalpojuma radīšanai.

         Arī šajā gadā idejas tiks vērtētas divās kārtās - pēc iesniegtā pieteikuma un prezentācijas klātienē. Biznesa idejas apraksts jāiesniedz brīvā formā atbilstoši savām zināšanām un pieredzei. Konkursa rezultātā tiks noskaidroti labākie biznesa ideju autori, no kuriem trīs labākie pretendenti iegūs naudas balvu: 1.vieta – 70 EUR, 2.vieta – 50 EUR, 3.vieta – 30 EUR.

         Atskatoties uz pagājušā gadu pieredzi un izrādīto interesi, iesviesti arī jauninājumi. Pirmkārt, konkursā var piedalīties pretendenti sākot jau no pirmās klases. Otrkārt, lai uzlaboto iesniegto darbu kvalitāti un veicinātu mācīšanās procesu, pirms biznesa idejas iesniegšanas vidusskolas grupas pretendentam obligāti jāveic vismaz viena konsultācija pie mentora.

         Kā atzīst pagājušā gada vidusskolas vecuma grupā 1.vietas ieguvējs un Ikšķiles 11. klases vidusskolēns Roberts Vīksna: “Šis konkurss man lika radoši domāt par idejām, kuras Latvijā vēl nav. Kad ideja bija skaidra, nācās pievērsties tehniskajām detaļām. Bez šīs informācijas apkopojuma nemaz nav vērts sākt biznesu. Šis apkopojums pievērsa domas tam, cik smags ir uzņēmēja darbs. Es 100% varu teikt, ka biznesa ideju var izdomāt, tikai vajag celties un krist, vēlreiz celties un krist, tad panākumi ir garantēti.”

             Savukārt Uzņēmējdarbības veicinašānas komisijas loceklis un SIA Fittero vadītājs Toms Āboltiņš uzsver: “Biznesa ideju konkurss tiek rīkots, lai topošie uzņēmēji un tie, kas vēl nenojauš, kad kļūs par uzņēmējiem, bet ir dažādu radošu ideju pilni, iedrošinātu sevi spert pirmos soļus uzņēmējdarbībā, jo tieši no idejām veidojas uzņēmējdarbības pirmie soļi. Pirms idejas realizācijas jāveic plānošana, un daudz un dažādi aprēķini līdz biznesa plāna izveidošanai, kura ietvaros arī tiek aprēķināts un analizēts biznesa izdevīgums un jēga. Lai būtu veiksmīgs uzņēmējs, idejām jābūt radošām, ekonomiski pamatotām un izsvērtām, un galvenais jābūt ticībai, kad tu to vari! Aicinu visus jauniešus iesniegt savas biznesa idejas un noticēt sev, kad tu vari šīs idejas realizēt veiksmīgā nākotnes biznesā.”

Pieteikumu iesniegšana noris līdz 8. oktobrim!

Nolikums un detalizēta informācija: http://ikskile.lv/uznemejiem
Plakats Biznesa ideju konkurss 2015-01

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru