trešdiena, 2015. gada 10. jūnijs

Tiek meklētas viesģimenes visā Latvijā

            Jau šīs vasaras beigās YFU programmas (Youth For Understanding) ietvaros Latvijā iebrauks 18 apmaiņas skolēni no dažādām pasaules valstīm – Čīles, Šveices, Dānijas, Vācijas un Taizemes. Latvijā viņi pavadīs vienu mācību gadu, lai iepazītu mūsu zemes kultūru, sabiedrību, kā arī apgūtu latviešu vai krievu valodu.

            Tā kā apmaiņas skolēni apmaiņas gadā programmas ietvaros dzīvo vietējās ģimenēs, YFU Latvija aicina pieteikties ģimenes, kas vēlētos uzņemt apmaiņas skolēnu. Potenciālās viesģimenes dzimtā valoda var būt gan latviešu, gan krievu.

           “Šobrīd meklējam ģimenes, kas ir gatavas savā lokā uz gadu uzņemt 15–18 gadus jaunu skolēnu no ārzemēm,” stāsta YFU Latvija direktors Valdis Salaks. “Viesģimenes uzdevums ir palīdzēt jaunietim iepazīt mūsu valsti, apgūt latviešu valodu, kā arī atbalstīt ikdienā.”

           “Viesģimenes nozīme apmaiņas skolēna dzīvē ir neaprakstāma – tā ir iespēja ne tikai gūt starptautisku pieredzi, iepazīt apmaiņas skolēna dzimtās zemes kultūru, bet arī uzlabot savas svešvalodu zināšanas, saprašanās prasmes, paplašināt savu redzesloku,” viesģimenes ieguvumus uzsver YFU Latvija direktors Valdis Salaks.

            Arī šobrīd Latvijā apmaiņas programmas ietvaros uzturas padsmit jaunieši no dažādām pasaules valstīm. Vizbuļu ģimene no Ikšķiles pie sevis uz gadu uzņēmuši apmaiņas skolnieci Melinu no Argentīnas. Video klipiņā var gūt ieskatu, kāda ir viesģimenes ikdiena un kādi ir viesģimenes iespaidi, atverot savas mājas durvis apmaiņas skolēnam.

Video pieejams apskatei un arī tālākai publicēšanai interneta vietnē YouTube, sekojot linkam:

https://www.youtube.com/watch?v=iODsTVgzSWQ

          Par YFU viesģimeni var kļūt ikviena ģimene, kas vēlas gūt šādu starptautisku pieredzi un kurai ir iespējas savās mājās izmitināt apmaiņas skolēnu uz vienu gadu. Apmaiņas skolēniem nav nepieciešami grezni apartamenti, bet gan draudzība un gultasvieta, istabu var dalīt ar viesbrāli vai viesmāsu no Latvijas. Bez ēdienreizēm, kuras apmaiņas skolēns pavada kopā ar viesģimeni, pārejos ikdienas tēriņus sedz apmaiņas skolnieka īstā ģimene.

           Lai kļūtu par viesģimeni, aicinām sazināties ar YFU Latvija – zvanot27706596 vai rakstot info@yfu.lv.

          “Youth For Understanding” jeb latviešu valodā “Jaunatne par saprašanos” ir viena no lielākajām skolēnu apmaiņas programmām visā pasaulē, kas sniedz iespēju vidusskolēniem vienu mācību gadu pavadīt kādā no pasaules valstīm, dzīvojot vietējā ģimenē un apmeklējot vietējo skolu, šādā veidā arī vistiešāk iepazīstot viesvalsts ikdienu, tradīcijas un kultūru. Ik gadu YFU organizētajās programmās piedalās vairāk kā 7000 skolēni visā pasaulē. YFU birojs Latvijā darbojas jau kopš 1991. gada kā nevalstiska, reliģiski un politiski neitrāla mācību apmaiņas programma, kuras darbība balstīta uz brīvprātīgu iesaistīšanos.


Apmainas skolniece Melina un viesgimene
Apmaiņas skolniece Melina un viņas viesģimene  

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru