otrdiena, 2015. gada 19. maijs

Atpakaļ uz skoluNo 23. marta līdz 22. maijam visā Latvijā jau astoto reizi norisinās akcija "Atpakaļ uz skolu". Tās laikā ES institūciju darbinieki, valsts amatpersonas, NVO pārstāvji un citi Eiropas Savienības jautājumu eksperti dodas uz skolām, lai ar jauniešiem dalītos savās zināšanās un darba pieredzē par Eiropas Savienību. Akcijas mērķis ir tuvināt Eiropas Savienības institūcijas jaunajai paaudzei un sniegt skolēniem unikālu iespēju pārrunāt ES jautājumus ar cilvēkiem, kuri ikdienā strādā ES un citās institūcijās.
Akcija "Atpakaļ uz skolu 2015" norisinās visā Latvijā. Akciju "Atpakaļ uz skolu" 2007. gadā uzsāka Vācija, kas tajā laikā bija prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē. Akcija vainagojās panākumiem un jau 2008. gadā tā pirmo reizi tika īstenota arī Latvijā.
Šogad akcijas laikā Ikšķiles vidusskolā viesojās mūsu skolas absolvents, ikšķilietis Eiropas Komisijas Tulkošanas ĢD pārstāvis Rīgā Uldis Priede.
Uldis Priede ļoti interesantā un skolēniem saprotamā veidā pastāstīja un parādīja materiālu par Eiropas Savienības valstu oficiālo valodu vēsturi, par ES tulkošanas plašo darbu, tā apjomu un nozīmi. Uldis Priede akcentēja valodu zināšanu nozīmi darbā un karjeras attīstībā, pastāstīja par savu motivāciju apgūt valodas un aicināja to darīt arī skolēnus. Ar Uldi Priedi Ikšķiles vidusskolā tikāmies arī novembrī, kad Ikšķiles vidusskolā noritēja valodu izpētes mēnesis. Viņš bija atsaucīgs un par valodu mācīšanās nozīmi runāja arī ar skolotājiem un skolēnu vecākiem.
Uldis Priede bija pārdomājis interesantus konkursa jautājumus, uz kuriem pareizi atbildot, skolēni saņēma skaistas balvas un suvenīrus, arī informācijas lapas materiālus, par ko paldies akcijas rīkotājiem!Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru