pirmdiena, 2015. gada 27. aprīlis

GALDA HOKEJA DIENA


Galda hokejs ir dinamiska un aizraujoša spēle ar bagātu vēsturi - pirmie mehāniskie spēļu galdi tika izgatavoti 1932. gadā Toronto, Kanādā, bet pirmās meistarsacīkstes - Zviedrijas čempionāts, notika 1982. gadā. Galda hokeja meistaru sacensība ir aizraujošs skats. Galda hokejistam ir nepieciešami ilgi un rūpīgi treniņi, lai paaugstinātu savu meistarības līmeni un apgūtu daudzus tehniskos elementus, laba reakcija, ātra domāšana, prasme analizēt situācijas un pamatīga fiziskā izturība, bet tajā pat laikā šī spēle ir pieejama jebkuram neatkarīgi no vecuma un dzimuma.

Latvijā galda hokejs ir pazīstams jau sen. Daudzi atceras vēl padomju laikā ražotos hokeja galdus, kas gan bija stipri vienkāršoti, tādēļ šis sporta veids tolaik neguva lielu popularitāti. 1998. gadā, pateicoties Ērikam Lokam, arī pie mums tiek uzsāktas sacensības uz STIGA galdiem. 1999. gada 16. decembrī tiek dibināts Rīgas Galda Hokeja Klubs (RGHK), bet 2000. gada 3. augustā tika nodibināta Latvijas Galda Hokeja Federācija (LGHF). Jau 2000. gadā LGHF sadarbībā ar OKarte (Latvijas Mobilais Telefons) aizvadīja Rīgas Kausu, kurā piedalījās ap 200 spēlētāju. Pēc dažādu laikrakstu publikāciju un speciālistu atzinumiem tas bija viens no veiksmīgākajiem un visplašāk apmeklētākajiem turnīriem Eiropā (Atklātais Zviedrijas čempionāts sapulcē ap 150 dalībnieku). Pateicoties savai masveidībai un popularitātei 2003. un 2004. gadā Rīgas Kausam tika piešķirts Eirolīgas posma statuss, un no 2005. gada tas ir iekļauts Pasaules Galda hokeja tūrē kā “Lielā sešnieka” sacensības. Rīgas kauss deva strauju impulsu galda hokeja attīstībai un īsā laikā tika izveidoti vairāki galda hokeja klubi dažādās Latvijas vietās.

2006.gada 16.martā Latvijas Nacionālā Sporta Padome atzina galda hokeju par sporta veidu un piešķīra LGHF tiesības vadīt un koordinēt galda hokeja darbu Latvijā, veidot Latvijas valsts izlasi dalībai Pasaules un Eiropas čempionātos, kā arī pārstāvēt valsti Starptautiskajā Galda hokeja federācijā (International Table Hockey Federation – ITHF).

2006.gada 6.septembrī LGHF tika uzņemta Latvijas Sporta federāciju padomē (LSFP).
Galda hokejs ir sporta veids ar kuru nodarbojas vairāk kā 30 valstīs Eiropā, Āzijā un Amerikā. Pastāv daudz un dažādu galda hokeja spēles laukumu, bet tikai zviedru firmas STIGA konstruktoru veidotā PLAY-OFF versija ir ieguvusi starptautisku profesionāļu atzinību, jo spēles konstrukcija gadu gaitā tika uzlabota, ņemot vērā spēlētāju ieteikumus. Uz STIGA galdiem tiek aizvadīti valstu čempionāti, starptautiski turnīri un pat pasaules un Eiropas čempionāti.


Arī Ikšķiles vidusskolas skolēniem bija iespēja iemēģināt savu roku galda hokejā, jo 27.aprīlī skolā notika GALDA HOKEJA DIENA, kad ieradās LatvijasGaldaHokejaFedreācijās pārstāvji, kuri skolēniem pastāstīja par šo sporta veidu, saviem panākumiem un padalījās ar saviem meistarības trikiem.


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru