svētdiena, 2015. gada 22. februāris

Tikšanās ar bijušo sporta skolotāju Pēteri Neilandu


19. februārī Ikšķiles vidusskolā trešklasniekiem audzināšanas stundā bija gandrīz kā svētkos - tikšanās ar bijušo sporta skolotāju Pēteri Neilandu - " Sporta laureāts 2014" Ikšķilē balvas saņēmēju par mūža ieguldījumu sportā.
Skolotājs ir joprojām biežs viesis skolā un skolas muzejam ir atstājis daudz noderīgu materiālu un dokumentu: gan skautu tērpu, gan savu hokeja nūju un trenera svilpi, gan absolventu dāvinātu albūmu ar fotogrāfijām, gan savu klases audzinātāja kladi un sacensību protokolus, fotogrāfijas, daudzu gadu garumā no avīzēm izgrieztus rakstus par Ikšķiles skolas audzēkņu sportiskajiem panākumiem.
Tā tikšanās laikā ar sākumskolas bērniem sirmais skolotājs pastāstīja par savām bērnības takām un piedzīvojumiem pēckara laikā, par ceļu uz sporta skolotāja profesiju, par pedagoga gaitām no 1968. gada Ikšķiles skolā. Viņš arī stāstīja par sniegotajām ziemām savas darba dzīves laikā un slēpošanas tradīcijām skolā, kad katrs bērns uz skolu devās ar savām slēpēm, lai sporta stundā varētu aktīvi piedalīties ārā. Kuram nebija savu slēpju, varēja izmantot skolas inventāru, bet slēpoja visi, pat skolotāji tika izvilināti svētdienu slēpojumam uz mežu un kalnu.
No sarunām ar skolēniem noskaidrojās, ka Pēteris Neilands ir bijis sporta skolotājs daudzu bērnu vecākiem un par viņu mājās ir dzirdēts kā par jauku sporta treneri. Tātad - sportam atdots mūžs. Pa vidu stāstījumam skolotājs ierosināja arī dažas nelielas sporta aktivitātes, un no sēdēšanas krēslos bērni pārgāja uz tupēšanu uz grīdas, tad lēca pat polku un paspēlēja kādu uzmanības spēlīti. Beigās tik daudzi jaunie un topošie sportisti gribēja pastāstīt ciemiņam par saviem sporta piedzīvojumiem, ka visiem pat nepietika laika.
Skolotāja Neilanda novēlējums bija - kustēties, skriet, slēpot, slidot, peldēt, darīt visu, kas vingrina locekļus un palīdz izaugt par veseliem un stipriem cilvēkiem.Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru