svētdiena, 2015. gada 8. februāris

„Iepriecini klasi!” Ikšķiles vidusskolā


          Jau daudzus gadus Ikšķiles vidusskolā notiek fiziskās un emocionālās vides uzlabošanas  akcija. Šogad tās devīze bija „Daudzināsim labo!”   Katrā klasē notika izloze,  kurā tika izvēlēta klase, kuru iepriecināja  skolēnus  vienas nedēļas garumā.  
          Kādi tad bija šī nedēļas pārsteigumi?
     1.c klase un audzinātāja Aija Katkovska  izlozēja sk.Santas Kamšas audzināmo 3.B klasi. Jau pirmdienas rītā 1.C klase  ieradās viņus pārsteigt ar „Labrīt!”  dziesmu, ko ik rītu dzied paši sev un viens otram labam garastāvoklim.  
         Skolotāja Aija stāsta:  „ Nolēmām ar šo dziesmu iepriecināt arī 3.klases skolēnus. Liels bija viņu pārsteigums, kad mēs, mazie, rokās sadevušies, draudzīgi iesoļojām viņu klasē, lai iepriecinātu ar dziesmu! Otrdien uzaicinājām viņus uz savu klasi un iepriecinājām ar kopēju jautru rotaļu “Deja ar slotu!” Izrādās, ka šo rotaļu viņi nemāk, tātad mēs viņiem iemācījām ko jaunu! Trešdien viņiem tika piedāvāts Saldumu rīts: katrs varēja izvilkt no saldumu maisa konfekti. Ja tā negāja pie dūšas, tika piedāvāta vēl viena iespēja un drīkstēja izvilkt citu konfekti. Tāda laimes aka! Trešajiem patika!
       Kamēr mums notika matemātika, pēkšņi atvērās durvis un ar skaļu spiedzienu, pamatīgi pārbiedējot pie durvīm stāvošo skolotāju, klasi piepildīja krāsaini baloni, ko draudzīgi spēlēt starpbrīžos. Tā mūs pārsteidza tie, kas izlozēja mūsu klasi- 7.b klase. Viņi mums uzdāvināja arī skaisti noformētas aploksnes, kurās bija jauka, visiem nepieciešama un praktiska dāvana - atstarotājs! Liels paldies 7.b klasei un klases audzinātājai Aldai Bigačai.
     Nākamajā dienā nolēmām pusdienu starpbrīdī iziet laukā un, garderobē ģērbjoties, atskanēja pārsteiguma pilni izsaucieni, jo izrādījās, ka mazo bērnu kabatās ir konfekte ar krāsainu zīmīti “Paldies, ka iepriecināji mūs katru dienu!” Tas tik bija pārsteigums! Negribējās palikt parādā, tāpēc mājturības un tehnoloģiju stundā izšuvām grāmatzīmi, kas 3.B klases  skolēniem kalpos gan praktiski, gan kā atgādinājums par šo prieka nedēļu. Domāju, ka  esam arī ieguvuši jaunus draugus!
Ideja ir ļoti laba, pozitīva un, ja tā notiks arī turpmāk, noteikti piedalīsimies!” , priecājas 1.c klases skolotāja Aija Katkovska.
            5.D un sk. Sarmīte Viļuma atzīst, ka šī bija ļoti jauka nedēļa- „Patika gan tas, ka Tu kādu iepriecini, gan tas, ka Tevi iepriecina. Paldies 6.c klasei par pārsteigumiem. Mēs pateicībā šai klasei aiznesām ķiploku krelles un konfektes!  Žēl, ka daudzi skolēni  bija slimoja un neizbaudīja šo  prieku.” Savukārt pati 5.D klase ar to lielo konfekti iepriecināja mazākos skolas skolēnus- 1.d klasi. Konfektē bija mandarīni un daudz konfektes!
     4.B klasei un  audzinātājai Sandrai  Narvaitei ļoti patika 1.e klases un audzinātājas Kristīnes Saules sagatavotie pārsteigumi. Savukārt  4.B klase katru dienu  iepriecināja 5.B klasi ar pašu  zīmējumiem, baloniem, plakātu, bet piektdien ar šokolādes batoniņiem un cepumiem.  
      Skolotāja Laura Salnāja jau pirmajā dienā pateicās organizatoriem par šo ideju un  sajūsmu stāstīja par  viņas audzināmās- 2.B  klases radošajām idejām un priecīgo noskaņojumu ik dienu iepriecinot 3.d klasi. Skolotāja Laura atklāj: „Una runāja M.Cielēnas dzejoli "Viens pavisam dusmīgs bērns" un  novēlējam būt priecīgiem, palaidām pa klasi balonu salūtu. Trešdien, kamēr  3.D neredz, izdekorējām klases telpu un uzrakstījām novēlējumu uz tāfeles.
 Ceturtdien-Emīlija runāja I.Ziedoņa "Šķībo pasaku" ,bet skolotājai  Rutai  uzdāvinājām grāmatu, lai paskatoties skaistās fotogrāfijas priecātos par dzīvi!
Piektdien-Katrs atnesa 2 konfektes, tās ielikām traukā un uzcienājām 3.d klases skolēnus.
   Savukārt, mūs iepriecināja 2. D klase un Zane Hartmane Skolēni bija izgatavojuši skaistu taureni, uzrakstījuši mīļus novēlējumus, pielīmējuši konfekti...Mēs bijām pārsteigti, ka tieši  kaimiņu klase mūs atnāca iepriecināt. Vēl bija jauki, ka Zane uzvārīja kafiju un ienesa man to klasē (bet to mēs bieži viena otrai darām).Tas  ir  tik jauki ,ka varam citus iepriecināt un ka arī mūs  iepriecina! Šādu nedēļu vajadzētu arī maijā, lai jaukāks gada noslēgums!” , ierosina skolotāja Laura Salnāja.
            2.D klases audzinātāja Sarmīte Krūmiņa ar gandarījumu atzīst, ka  klasei ļoti patika akcija. „Mēs izlozējām 6.A klasi, zīmējām un rakstījām novēlējumus, nodejojām un nodziedājām dziesmu ''Vāģi'. Izveidojām gardu konfekti un sērkociņu kastītē - mazu pārsteigumu. Bērni ļoti priecājās, ka atverot 6.A klases durvis, viņi mūs sagaidīja ar aplausiem.  Mēs ļoti centāmies!”, atzīst skolotāja Sarmīte.
         Bet pašus- 2.D klasi iepriecināja divpadsmitie.   Tas bija ļoti īpaši! Paši lielākie skolas skolēni  uzdāvināja saldumus un piektdien  visi kopā gatavoja grāmatzīmes- pūcītes.  2.D klase sakām milzīgu paldies labestīgajiem divpadsmitajiem un viņu audzinātājai Sandai Ziemelei.     Dažas rindiņas no 2.D klases skolēnu pārdomām:
''Es ceru, ka visi divpadsmitie pabeigs skolu!''
''Man galva sareiba, kad pie mums ienāca tik lieli cilvēki!''
''Es jutos satraukta, bet man ļoti patika un es vēlētos, lai divpadsmitie vēlreiz atnāktu pie mums!''
''Viņu bija tik daudz, ka gandrīz nevarēju redzēt tāfeli, bet tāpat bija labi!''
''Man patika, ka lielie bērni palīdzēja, draudzējās un bija labestīgi!''
''Man pārskrēja pāri tirpas, kad viņi ienāca!''
''Man bija tāda meitene Alīna, kura palīdzēja uztaisīt pūcīti. Viņa bija forša meitene! Lielie puiši gan bija ļoti dīvaini!''
''Es priecājos, ka lielais puisis man paspieda roku!''
''Es pati jutos tāda paliela, bet, kad viņi ienāca, man likās, ka esmu maza skudriņa!''
    
     Baloni, kliņģeri, konfektes, dziesmas, dejas, draudzīgas pikošanās, pārsteiguma saucieni un prieka gaviles!   Šī  nedēļa  pagāja  gaišā un priecīga noskaņojumā ...un tik ātri. Darot labus darbus, saņemot prieku un iepriecinot citus, laiks paskrien ātrāk!Informē direktora vietniece audzināšanas un ārpusklases darbā Inguna Bērziņa.


1.e iepriecina un paši tiek iepriecināti!

Iepriecināšanas nedēļā 1.e klasi bija apņēmuši vīrusi, skolā bijām vien puse, tomēr tas neatturēja mūs iepriecināt citus un, protams, saņemt pārsteigumus no citiem. 
„Likām prātus kopā”, un izdomājām, ka citi jāiepriecina tā, kā gribētos, lai mūs iepriecina, tādēļ vienprātīgi nolēmām savus iepriecināmos pārsteigt ar saldumiem un čipsiem. Mēs bijām slepenie iepriecinātāji un sevi neatklājām, kas šķita neparasti un interesanti.
Gaidījām, gaidījām savus iepriecinātājus, un nepagāja ne trīs dienas, kad sagaidījām! Vesela kaste ar Kinderolām! Katram pa saldumam un vēstule no 9.a, ka esam visforšākie. Vai ir kāds bērns, kuru  vienaldzīgu var atstāt saldums ar pārsteigumu? Šokolādi ātri notiesājām, bet no plastmasas dzeltenajām oliņām un plastilīna mājturības stundā izveidojām tēlus no animācijas filmām. Perfekts pārsteigums! Paldies devītajiem! Jūs trāpījāt desmitniekā!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru