otrdiena, 2015. gada 20. janvāris

SKOLĒNI AICINĀTI PIEDALĪTIES ĒNU DIENĀ 11. FEBRUĀRĪ

Šajā gadā Ēnu diena notiks 11. februārī. Ēnu dienu organizē praktiskās biznesa izglītības biedrība Junior Achievement -Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija).
Ēnu diena ir pasaulē populāra karjeras izglītības akcija, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darbavietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas akcijas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum, kā arī demonstrētu saistību starp izglītību un karjeru, rosinot skolēnus nopietni pievērsties mācībām.
No 19. janvāra līdz 4. februārim skolēni tiek aicināti pieteikties piedāvātajām vakancēm mājaslapā www.enudiena.lv. Ja šī iespēja ir nokavēta vai nav atbilstoša vēlmēm, tad iesakām atrast savu Ēnu devēju pašam un mājaslapā www.enudiena.lv aizpildīt anketu "Es pats atradu savu Ēnu devēju", lai varētu saņemt apliecinājumu par dalību.
Der zināt!
1.     Mājaslapā www.enudienas.lv iespējams pieteikties maksimums 3 vakancēm, tāpēc organizatori jau savlaicīgi aicina apzināties, kādas profesijas pārstāvi vēlies ēnot un kāda darbības joma, nozare interesē;
2.     Ēnu dienā jāņem līdzi izdrukāta apliecinājuma zīme, kura dienas beigās jāaizpilda kopā ar savu Ēnu devēju. Tā apliecina skolēna dalību Ēnu dienā. To var pievienot arī savam CV, piesakoties darbā, apmaiņas mācību programmai vai studijām;
3.     Jaunums! Skolotāji tiek aicināti sazināties ar uzņēmumiem, organizācijām un iestādēm, kurās tiek organizētas ekskursijas/prezentācijas skolēnu grupām. Mājaslapā www.enudiena.lv var uzzināt par piedāvājumu un ērti atrast pareizās uzņēmumu kontaktpersonas, lai vienotos par klases vai skolēnu grupas ekskursiju.Aicinām jauniešus izmantot iespēju un ēnot Ikšķiles novada pašvaldībā un uzņēmumos.

·      Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieci Daci Kļaviņu;
·      Ikšķiles novada pašvaldības izpilddirektoru Guntaru Kurmi;
·      Darba aizsardzības speciālistu Oļegu Rītiņu;
·      Jaunatnes lietu speciālisti Agnesi Jankunu;
·      "Ikšķiles Vēstis", www.ikskile.lv administratori Antru Boitmani.

Ikšķiles novada uzņēmumos:
·      Atpūtas komplekss “Turbas” (ekskursija skolēnu grupai)
·      PII “Ķiparu nams” (3 vakances audzinātājas)
·      Darba apģērbu ražošana SIA “Vera V” (uzņēmuma vadītājs)
·      SIA Mazā Jugla Hidro (ekskursija skolēnu grupai)
·      Viesnīca&Ūdens atpūtas centrs Spadrops (prezentācija)
·      SIA „Peslaks Metālapstrāde” (prezentācija)
·      Biedrība “Rasas krāsas”

Kontaktinformācija: Agnese Jankuna, Jaunatnes lietu speciāliste, mob. 26314619,
e-pasts: agnese.jankuna@ikskile.lv.


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru