otrdiena, 2014. gada 16. septembris

Caur adatu

Tikko pamostoties, viņa pirmā darbība ir nevis nomazgāt seju, bet ielaist vēnā heroīnu. Izcili sasniegumi vieglatlētikā, mīloša ģimene, darbs un mērķi ir miglainas atmiņas. Viņš ir nu jau bijušais Latvijas vieglatlētikas izlases atlēts – Edijs Vītoliņš. Viņa dzīvi sagrāva narkotikas. Par skaudro narkotiku postu un dzīves bezceļu uzņemta dokumentālā filma “Caur adatu”.
Tikai šī gada februārī filma piedzīvoja savu pirmizrādi, tās nosaukums „Caur adatu” vistiešākajā nozīmē balstīts uz filmā redzamajiem kadriem. Tajos nav iestudētu ainu – šajā filmā viss notiek pa īstam. Bez liekiem izskaistinājumiem, un tiešām – caur adatu, var ielūkoties filmas skaudrākajos kadros. Zagšana, izmisums, bezcerība, bet naiva cerība piecelties – šīs ir lietas, kas caurstrāvo dokumentālo filmu, kuru uzņēmuši divi jauni puiši – Edgars Aivars un Artūrs Lapinskis. Lai gan dokumentālajā filmā dominē patiešām šaušalīgi skati un necenzēta valoda, filmas veidotāji uzskata – tas būtu labs materiāls skolās, lai saprastu, cik tālu var novest narkotiku posts.
Šī nav pirmā filma, ko izveidojusi nekomerciālā kino apvienība EDARTTV, „Caur adatu” filmas veidotāji stāsta, ka piecus gadus jau nodarbojoties ar sižetu filmēšanu par dzīvi pilsētas ielās – dzīvi, kāda tā ir patiesībā, nevis izskaistinātā, iestudētā kino.

Turpinot Reģionālās pašvaldības policijas (RPP) darbinieku aizsākto darbu – jauniešu informēšanu par drošību, 27. septembrī plkst. 18:00 Ikšķiles Tautas namā tiks demonstrēta dokumentālā filma "CAUR ADATU". Būs iespēja iepazīties ar visu komandu, kura strādājusi pie šīs filmas!

IEEJA BEZ MAKSAS.Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru