sestdiena, 2014. gada 21. jūnijs

Panākumu Universitāte


Izlaidums var būt arī 11. klasē, ja vien 2 gadus esi cītīgi apmeklējis lekcijas un nokārtojis nepieciešamos pārbaudījumus. Šo iespēju izmantoja manas audzināmās klases jaunieši, turpinot skolotājas Sandas Ziemeles iesākto projektu – apmeklēt nodarbības Panākumu Universitātē.
PU ir profesionālās pilnveides izglītības programma jauniešiem, kurā, iepazīstot citu jauniešu un veiksmīgi personību dzīvi un biznesa pieredzi, tiek attīstīta un veicināta katra jaunieša individuālā prasme gūt savus personīgos panākumus. 
Ir, protams, nozīmīgs vecāku un skolotāju teiktais, bet bieži vien tieši ar izglītību sistēmu nesaistīti cilvēki rosina jauniešus vairāk pārdomāt dzīves mērķus, iespējamo profesijas izvēli, attieksmi pret sevi un līdzcilvēkiem un izprast savas stiprās puses. Klausoties Alekša Daumes, Ulda Klepera, Sanda Dūšeļa, Andra Pētersona, Artūra Medņa, Renātes Cānes u.c. stāstītajā varēja gūt gan noderīgas atziņas, gan vienkārši paklausīties dzīves gudru cilvēku viedokli. Un tas šajās lekcijās, manuprāt, arī bija labākais – nekas netika uzspiests kā vienīgā pareizā patiesība. Jaunieši klausījās un varēja salīdzināt dzirdēto ar savu pieredzi, piekrist teiktajam vai to apšaubīt. 
PU ir izveidojusies sadarbībā ar BA „Turība”. Jaunieši pēc lekcijām varēja apmeklēt „Turības” organizētās darbnīcas un grupu darbā nedaudz iepazīt katrā augstskolas fakultātē apgūstamo. Izlaiduma dienā vidusskolēniem tika dota iespēja kārtot testu un sacensties par balvām – pirmo mācību gadu nemaksāt par mācībām vai iegūt 25% atlaidi pirmā gada mācību maksām. Un mūsu Alīna Siliņa bija starp tiem veiksminiekiem, kuri saņēma šo iespēju. 
Izglītībai ir jābūt daudzpusīgai un noteikti ieteiktu arī citu klašu jauniešiem izmantot šo iespēju paplašināt savu redzesloku. 
PU šī gada beidzēji uzskata, ka PU ir vieta, kur:

  • Iepazīties ar jauniešiem no citām Latvijas pilsētām, uzzināt citu cilvēku viedokli. (Paula)
  • Iemācīties daudz ko jaunu no dažādu populāru cilvēku pieredzes. Var sadraudzēties ar daudz jauniem cilvēkiem. (Alīna)
  • Iegūt jaunas, man nepieciešamas zināšanas par sevi un par uzņēmējdarbību. (Henrijs)
  • Iemācīties daudz jauna no cilvēkiem ar dzīves pieredzi. (Kaspars)
  • Cilvēki tevi iedvesmos un palīdzēs tev saprast, ko darīt ar savu nākotni. (Elizabete)
  • Lekcijas paliek atmiņā ar to zinošajiem pasniedzējiem un atšķirīgu mācību, zināšanu pasniegšanas veidu. (Elīza Monta)

11. klases audzinātāja Ginta Silkalne

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru