sestdiena, 2014. gada 21. jūnijs

Makulatūras vākšanas pasākums

 Noslēdzies kārtējais Zaļās jostas bateriju un makulatūras vākšanas konkurss,, Tīrai Latvijai.”  Tajā piedalījās arī skolēni  no Ikšķiles vidusskolas. 
      Makulatūras vākšana ir jau tradīcija, kad gaidot pavasari, pārskatām visu lieko, kas ir sakrājies mājās-  grāmatas, žurnāli,  dažādu krāsu un izmēru pakas un kārbas.  Un tas viss tiek atgādāts uz skolu, lai aizvestu uz Līgatnes papīrfabriku  otrreizējai pārstrādei. Divi labumi reizē- mājās kārtība, bet skolai-  papīrs, kurš tik ļoti noder skolas darbā. Patīkami bija vērot, ka skolēni šajā akcijā bija iesaistījuši  arī savus vecākus un vecvecākus.  Kā čaklākie Ikšķiles vidusskolā  bija 4.A klase, sevišķi jāuzteic Oskars Cīrulis un Mārtiņš Mežulis, 5.B klase un mazie- 1.D klases skolēni, kuri čakli rosījās- tika nests, šķirots cītīgi svērts un skaitīts.  
        Un tavu pārsteigumu! Aprīļa beigās  saņēmām ielūgumu, ka konkursa dalībnieki tiek aicināti uz noslēguma atpūtas un izklaides pasākumu Siguldā kopā ar muzikālo programmu ,,Brīnumskapis” un citiem māksliniekiem. Skolu pārstāvēja  čaklākie – 4.A, 5.B un 1.D klases skolēni, klases audzinātājas  un vēcāki. 
    1.D klases audzinātāja Sarmīte Krūmiņa kopā ar vecākiem  pieņēma lēmumu, ka šis pasākums būs 1.D klases mācību darba noslēgums un atpūta kopā ar vecākiem. Tā 1. jūnijā visi devās uz Siguldu. Skolotāja  priecājas, ka bērniem īpaši patika dažādās radošās un izglītojošās darbnīcas, orientēšanās spēles un citas interesantas un aizraujošas aktivitātes. Pēc tam sekoja muzikālie priekšnesumi, kurus vadīja Kaķītis Laķītis. Bērni ar prieku darbojās radošajās darbnīcas- Elizabete zīmēja pupuķi, Alise piedalījās konkursā un ieguva balvā filmu par dabu. 
    Pēc pasākuma Siguldā 1.D klase kopā ar vecākiem Ikšķilē pie Daugavas apēda gardās maizītes un kārumus, kurus bija sarūpējuši vecāki, uzrakstīja savu viskvēlāko vēlēšanos un ar baloniem palaida plašajā pasaulē! „ Nu vasarai vārti vaļā!” – teic skolotāja Sarmīte. „Vecāku paldies Ikšķiles domei par autobusu! Jauki, ka pasākumā varēja  doties  bērni kopā ar vecākiem!” 
     Paldies vecākiem un skolotājiem, kuri palīdz izprast bērniem – cik svarīgi ir šķirot atkritumus, rūpēties par  tīru apkārtni, sakoptu un sakārtotu vidi un vienreizējo iespēju- iegūt pārstrādātu papīru. 
            Paldies klases audzinātājam Sarmītei Krūmiņa, Ingai Kumeliņai un Ievai Radziņai Sproģei, kuras „ Brīnumskapī”  bija kopā ar saviem skolēniem. 


                     Direktora vietniece audzināšanas un ārpusklases darbā Inguna Bērziņa


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru