piektdiena, 2014. gada 25. aprīlis

Improvizācijas meistarklase Ikšķiles vidusskolā

24. aprīlī uz improvizācijas meistarklasi, ko vadīja pieredzējusī improvizatore, pasniedzēja un trenere Ieva Niedre, Ikšķiles vidusskolā  sabrauca vidējā vecumposma (5.-8.kl.) improvizatori no Iecavas, Bauskas, Ādažiem, Salaspils un Tīnūžiem, lai sezonas noslēgumā vēlreiz apliecinātu sadarbību un draudzību, savam un citu priekam paspēlētos ar teātra elementiem, kā arī iemācītos ko jaunu. Līdz šim skolēni tikās starpnovadu teātra sporta turnīros, lai sacenstos improvizācijas mākslā, bet šoreiz tā nebija sacensība, bet gan brīvprātīga mācību stunda bez striktiem noteikumiem un vērtējuma punktos. 
  Publikas atraisīšanai Ikšķiles vidusskolas meitenes, improvizatores, bija katrai skolai sagatavojušas nelielu uzdevumu, piemēram, Ādažu vidusskolas skolēniem vajadzēja izspēlēt ainu, kā viņi nokļuvuši Ikšķilē, Bauskas improvizatori rādīja un stāstīja teiku par Bausku, Tīnūžu skolas pārstāvji reklamēja pasākumu, salaspilieši parādīja improvizētu meistarklases noslēguma fotogrāfiju, savukārt Iecavas skolēniem vajadzēja izdziedāt dziesmu ar pašsacerētiem vārdiem par pavasari tautasdziesmas „Kur tu teci, gailīti manu?“ melodijā. 
  Tad improvizatorus savā ziņā pārņēma Ieva, sākot ar vienkāršākām iesildīšanās spēlēm un beidzot ar tehnikām, kas skolu teātra sporta apritē vēl nav iegājušas un iedzīvojušās. Turklāt katrai spēlei bija klāt kāds neierasts uzdevums, kas nebūt nebija viegli izpildāms, piemēram, izspēlēt ainas dažādos vēsturiskos laikos ar raksturīgām laikmeta iezīmēm. Ieva izmantoja gan ārzemju, gan pašmāju kolēģu pieredzi un noskatītās spēles, kas bija saistošas arī sabraukušajiem improvizatoriem. No Ievas šīs mācību stundas prasīja lielu koncentrēšanos un spēku, ieinteresējot un vienojot kopējā darbībā ap septiņdesmit meistarklases dalībniekus, kuri visi bija aktīvi un atsaucīgi aicinājumam piedalīties spēlēs. 
  Arī Ikšķiles pilsētas svētku dienās augustā paredzētas teātra sporta aktivitātes. 


                         Teātra sporta trenere Ikšķiles vidusskolā Zane Bēķe

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru