piektdiena, 2014. gada 25. aprīlis

Ceļojums koku valstībā

15.aprīlī 1.d klase iesāka pirmo izpēti ,,Ceļojums koku valstībā". Māmiņa Irisa Janevica mūs ieveda īstā dabas valstībā. Ko tad īpašu var redzēt vecā parkā? Bet..ja ieklausās-dzenis aicina ciemos draudzeni, zīlīte no visaugstākā koka sūta savu dziesmu visiem atnākušajiem ciemiņiem! Tad notiek īsta pakaļdzīšanās! Vāvere slaidiem lēcieniem dodas pa koka stumbru augšup. Tas nepatīk kovārnim, kurš drosmīgi metās vāverei virsū. Kuplaste metas augšup, bet tur priekšā stārķis. Kas notika tālāk? Tas jājautā pirmklasniekiem.
Parkā mēs mērījām kokus, pētījām dobumus, taustījām mizu raupjumu. Ar koka āmurīti klauvējām un dzirdējām, kā skan koks, kura viducī jau veidojas tukšums. Izrādās, ka parkā aug dižkoks liepa! Sameklējām koku, kuram deguns kā Buratino. Atradām koku, kuram ir īsta, smaidīga mutīte! Arī zari jāmāk pareizi nogriezt! Ja izdara nepareizi ,tad tas izskatījās nelāgi. Redzējām cilvēku izdarītos nedarbus, bet kokiem arī sāp!
Centāmies neuzkāpt skudriņām, pamājām sveicienu milzīgam, resnam kāpuram, kurš gozējās siltajā saulītē. Pa gabalu apskatījām indīgo zalkteni un sārtiem vaigiem devāmies uz skolu. Un tad vēl gardie ,,Ruberta'' riekstiņi!
Šim Ikšķiles parkam vēl nav nosaukuma. Varbūt mēs varētu izdomāt? Bet koku valstības ceļojumu mēs noteikti turpināsim! 1.d klases audzinātāja Sarmīte Krūmiņa

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru