pirmdiena, 2014. gada 10. marts

Kas šobrīd notiek VEFā?


   Mēs, 7. a kl. skolēni, apmēram trīs reizes mācību gadā dodamies iekarot kādu muzeju vai tam līdzīgu izziņas vietu. Un tā, atbalstot klasesbiedrenes Lindas iniciatīvu , devāmies uz Rīgu, uz VEF rūpnīcu, kur iekārtota Psaiho baiļu trase. Bet  par to pēc tam..
   Vispirms pēc skolotājas ierosinājuma izpētījām, kāds muzejs atrodas VEF rajonā, un atradām, ka VEF Kultūras pilī ir VEF vēstures muzejs, kur izstādīti visi eksponāti, ko savulaik ražojusi Valsts Elektromehāniskā fabrika – sākot no telegrāfa līnijas līdz pat olimpiskajām kamaniņām. Protams, pats galvenais: dabūjām paturēt rokās mazāko fotoaparātu, ar ko tolaik VEF bijusi slavena visā pasaulē – Minox, ar piebildi gan, ka vispirms bija jāuzvelk balti cimdi. Tas, ko redzējām, bija gan vēsturiski, gan interesanti arī šodien. Daudzi sazīmēja savu māju bēniņos, pagrabos un lauku īpašumos labi paglabātos radioaparātus , metāla matu ruļļus ar sildītāju, telefonus, apsildāmās lampas, kasešu megneteofonus un citas lietas, kādas bija redzamas arī muzeja plauktos. 
   Un tad jau visi nepacietībā devāmies uz trasi Psaiho (psaiho.lv), kas iekārtota VEF rūpnīcas telpās. Jau ieiešana likās baisa un nervus kutinoša. Tikām sadalīti divās grupās. Skolotāja Zane, lai gan sākumā nebija domājusi piedalīties šai mūsu trakajā pasākumā, nākamajā dienā komentāros ierakstīja: “ Informācija un video internetā nesniedz pilnīgu priekšstatu, kas patiešām ir galvenais Psaiho trasē. Un tā nebūt nav iebiedēšana, pārbaidīšana vai pārdabiski asas izjūtas, bet patiešām kolektīva saliedēšanās, ļoti labi skolotājs var redzēt, kāds kurš ir, uz kuru var paļauties, kurš domā ne tikai par sevi, kurš ir līderis utt. Bet tas ir jāizjūt katram personīgi, nevar paļauties tikai uz stāstīto, tad var izveidoties patiesībai neatbilstoši stereotipi. Paldies manai komandai, kura nemitīgi pārjautāja, vai skolotāja ir aizmugurē. Ja ir, dodamies tālāk! ”
   Savukārt mēs paši atzīstam:
Jānis: Tā šausmu māja ir ļoti jautra! 
Rihards S.: Laba vieta, kur pavadīt laiku. 
Rihards O.: Ideāls klases saliedēšanas pasākums.
Ēriks: Viss labi pārdomāts, noteikti ir vērts apmeklēt.
Haralds: Interesanti, apsveru domu apmeklēt vēlreiz! 
Reinis: Vieta, kur pārvarēt savas bailes. 
Rūdis: Aizraujoši un interesanti! 
Anna: Vieta, kur izbļauties un izlādēties. 
Alise: Negatīvo emociju izlādēšana, pozitīvo iegūšana. 
Paula: Labākā vieta, kur piedzīvot vēl neizjustas emocijas. 
Linda: Piekrītu klasesbiedriem! 
  Uz tikšanos Psaiho Helovīnos un Ēnu dienā!                                                7.a kl. skolēni, drosmīgie trases apmeklētāji, un audzinātāja Zane

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru