sestdiena, 2014. gada 22. februāris

Mīlestībs nedēļa

Valentīndiena. Paldies Skolēnu pašpārvaldei!

     Ikšķiles vidusskolas skolēnu pašpārvalde ļoti  patīkami pārsteidza   
 1.-4.klašu skolēnus, noorganizējot Mīlestības nedēļu š.g. 10.-14.februārī.  Šoreiz bija krietni jāpastrādā, glīti noformējot sirsniņapsveikumus visiem, kurus gribēja iepriecināt ar Valentīndienas pasta starpniecību, kā arī jāizveido sirsniņa ar aprakstu, kas sasilda sirsniņu, dara laimīgu,priecīgu un kādos brīžos jūtas labi.
    Tika izsludināts stāstu konkurss „Kam un kā es esmu sasildījis sirsniņu?” ar mērķi labākos darbus apbalvot un ar autora atļauju publicēt medijos.
    Var jau diskutēt par šādu svētku svinēšanu vai nesvinēšanu, bet mēs taču varam radīt paši savas tradīcijas, jo labu pateikt, labu paveikt un iepriecināt var jebkurā brīdī, un ,ja tas notiek tik organizēti kā šoreiz, tad kopā arī mēs kļūstam labāki!
    Tāpēc saku paldies pašpārvaldes gaišajiem prātiem, novēlot nepazaudēt  darboties prieku un radošo dzirksti, kā arī labas sekmes mācībās!

                                   Gaidot nākamos pasākumus, 
skolotāja Aija Katkovska un 4.c klase

2014.gada 14.februāris
Mīlestības nedēļa Ikšķiles vidusskolā

      „Manu sirsniņu sasilda mīlestība. Manu sirsniņu sasilda ģimene. Manu sirsniņu sasilda mamma un tētis. Mana sirsniņa sasildās, kad mani paņem mamma klēpī un samīļo. Manu sirsniņu sasilda vecāku mīļums. Manu sirsniņu sasilda, kad jūtos labi, kad mani samīļo, kad es ar nevienu nestrīdos. Manu sirsniņu sasilda, kad varu būt kopā ar ģimeni. Manu sirsniņu sasilda draugi. Manu sirsniņu  iepriecina labsirdība un labestība.  Manu sirsniņu sasilda vecāki, tuvinieki, sarunas un labas domas. Esmu laimīga, kad citi man pasaka „Paldies” ...jo tad esmu izdarījusi ko labu” , tā raksta mūsu Ikšķiles vidusskolas  sākumskolēni uz pašu izveidotajām sirsniņām- „ Kas man sasilda sirsniņu?” . 
   No  10. Līdz 14. februārim  mūsu skolā Mīlestības nedēļa....varētu teikt, ka sportiskā Mīlestības nedēļa, jo paralēli 8.B klases zēnu sarūpētai mīlas mūzikai skan uzmundrinoši saucieni mūsu olimpiešiem. Visi nedēļu skolēniem iespēja brīvajos brīžos skatīt TV  Olimpiādi Sočos.   Lai skolā būtu skaisti un mājīgi, lietišķās mākslas pulciņi parūpējušies par gaumīgu noformējumu. 
     Visu nedēļu  skolēni Valentīndienas pastam rakstīja vēstules,  draudzības apliecinājumus... Un, kad Valentīndienas rītā to vēra vaļā, tad izbira  dažnedažādi krāsaini un glīti noformēti apsveikumi, pat saldumi un mīļmantiņas. Skolēnu pašpārvalde  steidza tos iznēsāt un iepriecināt  daudzus skolēnus. 
       Valentīndienas rītā ikkatru skolas vestibilā sagaidījām ar  mīlas dziesmu un mīļu vēlējumu. Starpbrīžos aktu zālē jau rosījās skolēni, kuri pabeidza jau ceturtdienas vakarā uzsākto zāles rotāšanu. Tik ātri pienāca  balles sākums!
         Gluži kā senos laikos - Džuljetas balkoniņā skan mīlas romance (paldies skolotājam Normundam par sirdi aizkustinošo trompetes un Paulai par  saksofona solo)...Romeo dodas pie Džuljetas, skan mīlas vārdi, pasākuma vadītāji iepazīstina ar vakara viesiem – Tīnūžu pamatskolas Skolēnu pašpārvaldi, Jauniešu domi un Jaunatnes lietu speciālisti Agnesi Jankunu, kura palīdzēja „ iegriezt mīlas virpuli”  un kopīgi  organizēt  Mīlestības dienas balli.  Skolēni ļoti gatavojušies, skaisti noformējuši galdiņus, kā labākos atzinām 6.A, 5.B un Tīnūžu pamatskolas rotāto galdu, šo klašu  saņēma pateicības un dāvaniņas.  Tiklīdz dīdžejs  Roberts sāka spēlēt, zāli piepildīja dejotāji. Jautrās spēlēs un atrakcijās tik ātri paiet laiks...Ļoti daudzi sevi iemūžināja izveidotajā Mīlestības foto stūrītī. 
         Pl.21.00 vakara lielais pārsteigums- „ Latvijas talants” – Reinis Reķis ar bungu šovu. Bet vēl jau  vakara karalis un karaliene! Reiņa Reķa pirmais priekšnesums lika  pulcēties visiem zāles vidū un, bungām rībot, tika pasludināti Mīlestības balles vakara karaliene un karalis-  5.B klases skolniece Megija Siliņa un 6.B klases skolnieks Nils Reitups. Ļoti pārliecinoši  vecāko klašu posmā nominēja 10.klases skolēnus, vakara vadītājus – Ilzi Rizenu un Arvi Reimani. Lai dzīvo karaļi un karalienes!
      Pamatskolas skolēniem 21.30 vakars noslēdzies, skolēni ļoti rūpīgi  notīra galdus un Skolēnu pašpārvalde pasniedz pateicības un dāvanas 5.A un 7.C klasei par augstas kultūras paraugu,   atstājot sakoptu svinību vietu pēc  Mīlestības dienas  balles. Arī pasākuma otrajā daļā vidusskolēni un viesi padomājuši par gaumīgu galda noformējumu. Spēles, kopīgi dziedātās dziesmas un dejas   grupas „ NGNC”  vadībā paiet tik ātri. 
Mūsu visu paldies  vecākiem, kuri ieradās ballē dežūrēt, Reģionālās pašvaldības policijai, apsardzes firmai „ Evors”  un visiem, kuri bija klāt šajā pasākumā.     Paldies 8.A un 8.B klases zēniem, kuri pirms un pēc balles  atnesa un aiznesa galdus, solus uz skolas ēdnīcu, jo pirmdienas rītā  aktu zālē jau pulcējās sākumskolēni, lai  saņemtu  pateicības un dāvaniņas par  piedalīšanos mīlestības nedēļā un konkursos.  Vai var izvērtēt sirds mīļumu? Tik aizkustinoši stāsti un mīlestības apliecinājumi- ģimenei, vecākiem, vecvecākiem, draugiem, skolotājiem. Visi skolēni, kuri piedalījās konkursā, saņēma pateicības un saldās balvas, bet  tie, kuru darbi bija radoši un interesanti noformēti- domes balvas un biļetes un kino Forum Cinemas. 
         „ Kam un kā es sasildīju sirsniņu?” ...vai atpazīstiet? Šos vārdus bērni raksta par jums, vecāki!
„ Mammas dzimšanas dienā es pie ziediem pieliku klāt kartīti, kurā uzrakstīju, ka mana mamma ir pati skaistākā un mīļākā pasaulē. Tad mamma mani apmīļoja un sāka raudāt.” 
  „ Es mammai skolā izgatavoju mazu vēstulīti un papīrā ieliku zaļu sirsniņu, aizlocīju to. Tur bija rakstīts, ka es viņu mīlu.  Kad mamma aizgāja pakaļ mazajam brālim, es noliku vēstulīti uz rakstāmgalda. Tad es aizgāju uz savu gultu. Kad atnāca mamma, viņa izlasīja vēstuli, ienāca pie manis un samīļoja mani.” 
„ Man mamma pazaudēja darbu un es viņai pateicu kur tādu atrast. Manu mammu pieņēma un viņa mani apskāva. Es jutos tik labi!” 
„ Kādu dienu ejot uz skolu, es ceļā ieraudzīju mazu sunīti. Tas bija parasts rīts un sunītis arī bija parasts. Tikai pienākot tuvāk es ieraudzīju, ka viņam ievainota ķepa. Es atnesu sunīti mājās, mēs ar mammu pārsējām ievainoto sunīti. It kā nekas sevišķs, bet mana sirds gavilē, jo kādam mazam dzīvnieciņam varēju palīdzēt. „ 
     „ Kādu dienu, mamma veda mani mājās no skolas, bet mēs nebraucām uz mājām . Kad mēs braucām, pēkšņi mamma paziņoja, ka nomiris mans opis. Es raudāju. Tikai tagad es sapratu kāpēc mēs nebraucam mājās.  Mēs braucām pie omes. Es novilku āra drēbes un gāju pie omes. Es viņu samīļoju un sasildīju stipri, stipri sirsniņu.” 
„Mēs ar deju kolektīvu braucām dejot uz pansionātu.  Viņi skatījās mūsu koncertu un bija ļoti laimīgi, actiņās viņiem mirdzēja prieks un sirsniņa priecājās. Skolā  mēs katru gadu uz Ziemassvētkiem gatavojam dāvanas veciem un vientuļiem cilvēkiem, rakstām novēlējumus. Man ir ļoti liels prieks, kad  es ar savu uzmanību varu sasildīt kaut vienu sirsniņu uz pasaules.” 
„Māsa mākslas skolā uztaisīja krūzīti no māla, viņa bija tik laimīga! Bet tad krūzīte saplīsa! Viņa ļoti raudāja. Kamēr neviens neredzēja, es krūzīti salīmēju. Pienāca vakars un krūzīte bija salipusi, pirms iešanas gulēt es to krūzīti iedevu māsai. Māsa bija ļoti laimīga, mani apķēra, es arī biju laimīgs par to, ka māsa priecīga. Es masai sasildīju sirsniņu! 
     
  Lai mīlestība, labestība  un prieks ir ikdienā kopā ar mums!     Direktora vietniece audzināšanas un ārpusklases darbā Inguna Bērziņa


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru