pirmdiena, 2014. gada 24. februāris

Lielā Murzas turnīrs Bauskā


  Tautā saukts Lielais Murza, īstajā vārdā Magno Kavallo, pēc tautības itālis, filozofs, mediķis, farmaceits, ķīmiķis, arī dzejnieks, tā teikt, Bauskā uzdarbojies 18. gs., pamanījies Mūsas un Mēmeles krustpunkta ūdeni pārdot Bauskas iedzīvotājiem kā dziedniecisku, turklāt iepelnīto  veiksmīgi aizdevis pilsētas rātei uz procentiem, joprojām dzīvo baušķenieku vēsturē un arī šodienā. Lielajam Murzam par godu rīko gadatirgu, be ne tikai.      
  18. februārī Bauskas Kultūras centrā notika skolu teātra sporta turnīrs ar Lielā Murzas vārdu, to organizēja Bauskas Bērnu un jauniešu centrs sadarbībā ar biedrību „Teātris un izglītība“. Turpinot Lielā Murzas iesākto ūdens tradīciju, katra komanda prombraucot saņēma kārtīgu Brīnumūdens pudeli turpmākai veiksmei. Uz mačošanos Bauskā bija sabraukušas komandas no dažādiem Latvijas novadiem, divās zālēs tika izspēlēti piecpadsmit turnīri. Ikšķiles vidusskolu turnīrā pārstāvēja divas komandas: 6.-7.kl. komanda ar talantīgo kapteini Paulu Miglinieku priekšgalā un 6. kl. komanda ar līderi Herbertu Kašu. 
  Šajā mācību gadā ikšķiliešu improvizatoru ikdiena vairs nav tik ikdienišķa, jo nodarbībās jārunā divās valodās: latviešu un angļu. Kāpēc? Tā kā šajā mācību gadā no septembra līdz maijam Ikšķiles vidusskolā par skolotāju strādā ES Mūžizglītības programmas  Comenius apakšprogrammas aktivitātes „Comenius asistentūra“ dalībniece Marta Muntoni no Itālijas un piedalās dažādās aktivitātēs gan skolā, gan ārpus tās, tad viena no viņas izvēlēm – apmeklēt improvizācijas jeb teātra sporta nodarbības. To, cik mūsu skolēni ir atvērti, atsaucīgi un varoši, pierāda viņu spējas improvizēt svešvalodā un to, ko nevar uztvert neverbāli, iztulkot arī Martai. Īpaši var uzteikt Katrīnas Kļavas, Tīnas Grīntālas un Raivja Tauriņa angļu valodas zināšanas, jo būtībā tā ir dubulta slodze, bet ar pozitīvu efektu. Arī pati Marta ir ļoti talantīga, atvērta un ar itāļiem raksturīgu temperamentu veido gan skatuves tipāžus, gan iesaistās improvizācijas spēlēs. 
  Paralēli Lielā Murzas turnīra norisei organizatori bija parūpējušies, lai ciemiņi Bauskā varētu apmeklēt Rātsnamu - noklausīties informāciju par senajām tilpuma mērvienībām, piemēram, stopu, čarku, kā arī svara un garuma mērvienībām, turklāt vēl nomērīties un nosvērties, saņemot sertifikātu, kurā svars un garums norādīts senajās mērvienībās, proti, pudos, mārciņās, olektīs un pēdās. Un vai zināt, kas ir konfektometrs? Pieaugušajiem būtu interesanti uzzināt arī, kas ir čarkometrs? Ja to gribat zināt vai iegādāties, brauciet uz Bausku! 


                                    Teātra sporta ped. Ikšķiles vidusskolā Zane BēķeNav komentāru:

Ierakstīt komentāru