piektdiena, 2014. gada 24. janvāris

Ēnu diena


Vai zināji, ka pareizi izvēloties profesiju, Tu vari ietaupīt miljonu eiro*???
Un Ēnu diena var tev palīdzēt!


Ēnu diena šogad notiks 12. februārī. Skolēnu pieteikšanās Ēnu dienas vakancēm iespējama no 22.janvāra līdz 31.janvārim mājaslapā www.enudiena.lv.
Ēnu dienā var piedalīties ikviens 1. – 12.klašu skolēns. Īpaši iesakām šo iespēju izmantot vidusskolēniem, kuriem drīzumā jāizdara izvēle par nākotnes profesiju!

Profesijas izvēle - tas ir nopietns lēmums gan skolēnam, gan valstij!

*Somijas eksperti aprēķinājuši, ka viena jaunieša nepareizi izdarīta profesijas izvēle viņu valstij rada vienu miljonu eiro lielus zaudējumus. Tās ir izmaksas, kas rodas, lai jaunietis varētu apgūtu citu profesiju, saņemtu atbalstu darba meklēšanas periodā, tam pieplusojas šajā periodā nesamaksātie nodokļi valstij un citi izdevumi.

Neesi izšķērdīgs! Esi veiksmīgs un atbildīgs - piesakies Ēnu dienai un jau laikus izdari pareizo izvēli par savu nākotnes profesiju!

Šogad īpaši tika aicināti akcijā iesaistīties nozaru līderi un uzņēmēji, lai stiprinātu Latvijas jauniešu uzņēmību un iedvesmotu uzņēmējdarbībai. Uz šo aicinājumi atsaukušies arī vairāki Ikšķiles novada uzņēmēji. Tāpēc jaunieši aicināti izmantot iespēju un ēnot Ikšķiles novada uzņēmējus un pašvaldības darbiniekus:·         Privātā pirmsskolas izglītības iestāde „Ķiparu nams”
·         SIA Fittero
·         SIA Peslaks metālapstrāde
·         SPA drops


·         SIA Dižozols Plus
·         SIA VeraV
·         SIA Mazā Jugla Hidro
·         PPP biedrība „Zied zeme”
·         Ikšķiles novada pašvaldība
Ēnu diena ir pasaulē populāra karjeras izglītības akcija, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darbavietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Latvijas Ēnu diena ir biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) reģistrēta preču zīme.
Ēnu dienas akcijas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum, kā arī demonstrētu saistību starp izglītību un karjeru, rosinot skolēnus nopietni pievērsties mācībām. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, akcija sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.
Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru