pirmdiena, 2013. gada 9. decembris

Iededz sveci un dalies ar gaismu, kas ir tevī!


„Tu iededz sveci tumsā. Vienkārši tāpat - tā ir pieņemts, tā visi šajā laikā dara. Svece deg, un pēkšņi tu jūti, ka tas nav vienkārši tāpat. Tava svece rāda ceļu. Tā rāda, ka tu gaidi, esi gatavs uzņemt, pieņemt, palīdzēt. Gatavs dalīties ar to gaismu, kas ir tevī šajā laikā...”   /A.Andere/

      Ir sācies Adventa laiks. Ikšķiles vidusskolā tas ir īpašs - skola pārtop Ziemas pasakā. Vestibilā skolēnus sagaida kamanas ar dāvanām. Un mazie zina - ja čakli būs strādājuši, dāvanas tiks katram.
  Dienu pirms Adventa visi lietišķās mākslas pulciņu dalībnieki rosās kā bišu stropā - tiek vīts un pušķots Adventa vainags, rotāts vestibils. Ziemassvētku gaidīšanas  laikā skolā noskaņu rada arī mūzika, smaržo tēja, mandarīni  un piparkūkas.   
    Adventa laikā ir tik daudz veidu, kā iepriecināt sevi un citus. Svētdien, 1.decembrī, mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi piedalījās pirmā Adventa Ģimeņu dievkalpojumā Ikšķiles luterāņu baznīcā. Savukārt pirmdienas rītā aizdedzām pirmo sveci skolas Adventa vainagā, atgādinot,  ka mīlestības pilna svētku gaisotne  ir vairāk atkarīga no vārdiem, kurus  izrunājam, nekā no dāvanām, kuras pasniedzam.
 Pirms gulētiešanas katru vakaru  pajautāsim sev: „Kuram cilvēkam es  šodien  dzīvi padarīju gaišāku?”  
          Lai skaists, mīlestības  un prieka piepildīts  Ziemassvētku   laiks
 ikkatram!  


             Direktora vietniece audzināšanas un ārpusklases darbā Inguna Bērziņa


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru