pirmdiena, 2013. gada 18. novembris

Tiek meklētas viesģimenes!


AFS ir starptautiska nevalstiska bezpeļņas brīvprātīgo organizācija, kas nodrošina starpkultūru mācīšanās iespējas, lai palīdzētu cilvēkiem attīstīt zināšanas, iemaņas un sapratni, kas nepieciešams, lai radītu taisnīgāku un mierpilnāku pasauli. AFS ārzemju viesskolēna uzņemšana dod iespēju iepazīt citu kultūru, esot savās mājās. Kā arī tā ir lieliska iespēja iepazīstināt kādu ar ikdienas dzīvi kā no latviešu, tā Latvijā dzīvojošu minoritāšu viesģimenes puses. Viesskolēni spēj iemācīt daudz par savu valsts kultūru un iemācīties daudz par latviešu kultūru, kura viņiem ļoti interesē.

Pēdējos gados AFS Latvia ir izveidojusi sadarbību ar Ikšķiles vidusskolu, jo uzskata, ka Ikšķile ir viena no labākajām vietām, kur var apmesties apmaiņas skolēns. Iepriekšējā mācību gadā Ikšķilē bija 4 AFS apmaiņas skolēni, kuri šeit jutās kā mājās. Šajā gadā Ikšķilē ir viena skolniece no Taizemes, arī viņai Ikšķilē ļoti patīk.

AFS Latvija šobrīd meklē 2 viesģimenes skolēniem, kuri ir ieradušies Latvijā. Puisim Tim (17) no Taizemes un Benjamin (16) no Čīles. Tims Latvijā ir kopš 23. augusta un, viņš dosies atpakaļ uz Taizemi nākamā gada 5. jūlijā. Bet Benjamin ieradīsies tikai 10.janvārī un paliks līdz 2014. gada decembrim. Timam viesģimene ir nepieciešama pēc iespējas ātrāk, jo viņam tagad ir pagaidu ģimene. Pagaidu ģimene ir ģimene, kura uzņem apmaiņas skolēnu uz kādu konkrētu, īsu laiku.

Ja vēlaties kļūt par viesģimeni, lūdzu, sazinieties ar uzņemšanas koordinatori Ilzi Liepiņu (Ilze.Liepina@afs.org, Mob: +371 20611606) vai aizpildiet pieteikuma anketu AFS organizācijas mājaslapā http://www.afs.lv/.

Pongthorn (Tim) ir 16 gadus vecs puisis, kurš dzīvo netālu no Bangkokas. Viņš ir vienīgais bērns ģimenē. Puisis brīvajā laikā spēlē ģitāru, daudz lasa grāmatas un interesējas par psiholoģiju un fiziku. Viņš uzskata, ka psiholoģija ļauj ikvienu dzīves situāciju skatīt dažādos aspektos, savukārt fizika atbild gandrīz uz visiem jautājumiem par pasauli.  Skolā Tim ir uzcītīgs, tādēļ viņš novērtēts ar labām sekmēm. Nākotni jaunietis saista ar arhitektūras studijām universitātē.


Benjamin brīvajā laikā nodarbojas ar basketbolu, viņš basketbolu spēlē savas pilsētas basketbola komandā. Viņam ir brālis un māsa. Benjaminam ir tuvas attiecības ar savu māsu un brāli, jo vecuma starpība nav liela un viņi labi saprot viens otru. Puisis ir ļoti komunikabls un ļoti motivēts savam apmaiņas gadam Latvijā. Apmaiņas gada laikā Benjamin vēlas saprast savus nākotnes plānus un uzlabot savas zināšanas par Latvijas kultūru, kā arī iemācīties latviešu valodu.Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru