pirmdiena, 2013. gada 18. novembris

Mūsu Tēvzemes sargi!


         Valsts vētku nedēļa Ikšķiles vidusskolā pasākumiem bagāta- 12.novembrī   Ikšķiles  vidusskolas skolēniem  tikšanās ar    Ogres Zemessardzes  Inženiertehniskā bataljona karavīriem.
       Vestibilā Zemessardzes bataljona karavīri demonstrēja  kaujas munīciju, ko skolēni ar lielu interesi apskatīja. Aktu zālē Zemessardzes  Inženiertehniskā bataljona operatīvās nodaļas virsnieks, kapteinis Raimonds Ragauskis un bataljona virsseržants, galvenais virsseržants  Uldis Veliks pastāstīja par grūto, bīstamo, bet ļoti interesanto zemessargu bataljona darbu un kaujas operācijām.  Skolēni  ar interesi  klausījās par bataljona karavīru  atbalstu bruņoto spēku vienībām, viesi demonstrēja prezentāciju un filmu, parādot,   iznīcina sprādzienbīstamus priekšmetus, palīdz bīstamu  uzdevumu veikšanā dabas stihijās,  katastrofu seku likvidēšanā. 
     Jaunāko klašu skolēniem elpu aizraujošs likās uz bruņu tanka novietotais tilts, kuru vajadzības gadījumā var arī nolaist. Sākumskolas skolēni skaļā balsī  skaitīja līdzi pēdējās spridzināšanas sekundes, skatoties filmā Gaiziņkalna skatu torņa demontēšanu. Savukārt vecāko klašu skolēni bija pārsteigti, ka skatu torņa spridzināšana prasījusi tik ļoti nopietnu sagatavošanos, vairākas dienas veicot  daudzus simtus urbumu, kuros  ievietot sprāgstvielas. 
    Vairākas klases jau iepriekš bija  apmeklējušas Ogres Zemessardzes  Inženiertehnisko bataljonu, un arī šajā reizē skolēni tika aicināti viesos.
          Paldies Zemessardzes Inženiertehniskā bataljona kapteinim Raimondam Ragauskim, galvenajam virsseržantam  Uldim Velikam par interesanto un skolēnu vecumposmiem  atbilstošo, pārdomāto  stāstījumu un zemessardzes karavīriem, kuri  izrādīja ieročus un atbildēja uz visiem skolēnus interesējošiem jautājumiem.
     
            Direktora vietniece audzināšanas un ārpusklases darbā  Inguna Bērziņa 


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru