pirmdiena, 2013. gada 18. novembris

Mūsu radošums - mūs izaugsme!


„Uguns nekad nespēs pastāvēt bez gaisa, tāpat arī, kur ir ūdens, tur uguns nevarēs būt. Zeme nebūs auglīga, ja tai nebūs ūdens. Un, ja nebūs gaisa, vispār nekas nepastāvēs...” tā sākas Ikšķiles vidusskolas 12. kl. skolnieces Lūcijas Rošānes apraksts radošajam darbam, kas tika nosūtīts  konkursam Rīgas Mākslas telpā.
Šogad 11.oktobrī 12. klase kopā ar kulturoloģijas un vizuālās mākslas skolotāju Ivetu Bernāni apmeklēja „ABLV bankas” kolekcijas topošajam Laikmetīgās mākslas muzejam izstādi Rīgas Mākslas telpā. Muzejā tika īstenota unikāla, interaktīva izglītības programma vidusskolēniem.
Jaunieši mācību ekskursijas laikā iepazinās ar „ABLV bankas” Laikmetīgās mākslas kolekciju, kuru jau kopš 2005. gada veido starptautiska profesionāļu žūrija, izvēloties izcilus Latvijas mākslinieku darbus, kā arī nozīmīgus tuvējā reģiona mākslinieku darbus. Žūrijas izvēlētajiem darbiem piemīt ne tikai augsta mākslinieciska kvalitāte, bet arī noteikts vēsturiskais konteksts.
Pēc interaktīvā piedzīvojuma Rīgas Mākslas telpā, kas bija izstrādāts pēc spēles principa un kurā skolēni veica uzdevumus planšetdatoros, spēles vadītāja izteica piedāvājumu jauniešiem piedalīties konkursā Rīgas Mākslas telpā, izveidojot mākslas darbus un pievienojot tiem aprakstus.
„Lai visparastākais notikums pārvērstos par piedzīvojumu, vajag- un ar to pietiek- sākt to atstāstīt,” apgalvo Ž. P. Sartrs.
...un mūsu Lūcija pamēģināja. Izveidoja fotogrāfiju ciklu, uzrakstīja pārdomu aprakstu, un skolotāja darbus nosūtīja Rīgas Mākslas telpai, žūrijai, kura vērtēja daudzu Latvijas jauniešu iesūtītos darbus.
Pēc divām nedēļām skolotājas e-pastā pienāca ziņa ar tekstu: „Apsveicam Jūs un Jūsu skolnieci Lūciju Rošāni ar uzvaru radošo darbu konkursā Rīgas Mākslas telpā!”
Gribētos cerēt, ka Lūcijas veikums rosinās arī citus jauniešus izdomāt, atrast, izveidot, uzgleznot vai kā citādi radīt pašiem savus stāstus, kas varētu bagātināt mūsu skolas veikumu ne tikai savā novadā, bet arī ārpus tā. 
Paldies Ikšķiles vidusskolas   kulturoloģijas un vizuālās mākslas skolotājai Ivetai Bernānei par jauniešu iesaistīšanu radošos projektos, daudzveidīgu un radošu  metožu pielietošanu mācību procesā!

Direktora vietniece audzināšanas un ārpusklases darbā  Inguna Bērziņa 

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru