pirmdiena, 2013. gada 18. novembris

Tikšanās ar diētas un uztura speciālisti!


Latvijas Diētas un uztura speciālistu asociācija(LDUSA) šajā mācību gadā Latvijas skolās organizē lekcijas par veselīga un sabalansēta uztura nozīmi ikdienā. Ikšķiles vidusskolā lektore Lizete Māldere viesojās 4. novembrī. Vidusskolas klašu skolēni uzzināja par ikdienas uztura un fizisko aktivitāšu līdzsvara nozīmi , kā arī saņēma praktiskus padomus , kā padarīt savu ikdienu veselīgāku. Lai mudinātu jauniešus aizdomāties par fizisko aktivitāšu nozīmīgumu , jaunieši saņēma praktisku palīgu- apļveida informatīvo bukletu, kurā parādīts, cik no uzņemtajām  kalorijām iespējams patērēt, veicot noteiktas fiziskās aktivitātes. LDUSA speciālbalvu-pusdienu kastīti, uzdāvināja 12. klases skolniekam Dmitrijam par vispusīgām zināšanām veselīga uztura jautājumos, veselīga uztura popularizēšanu un pielietojumu ikdienā.
Skolēni atzīst, ka  ieguvuši izsmeļošas atbildes uz jautājumiem par diētām, uztura bagātinātājiem, muskuļu masas palielinātājiem un enerģijas dzērienu kaitīgo ietekmi uz organismu. Svarīgākās atziņas, ar kurām skolēni dalījās pēc lekcijas: cilvēks izjūt slāpes tikai tad, kad organisms jau zaudējis 1-2 litrus ūdens, saldumi un kārumi dod enerģiju tikai 15 minūtēm, mākslīgi palielinot muskuļu masu, sirds muskulis nepieaug. Enerģijas dzēriens sašaurina asinsvadus, lietots kopā ar alkoholu var izraisīt asinsvadu plīsumus un pat nāvi. Pilngraudu produkti un rieksti, nodrošina ķermeni gan ar enerģiju, gan nepieciešamām uzturvielām. Sabalansēts uzturs nodrošina  pilnvērtīgu visa organisma attīstību un darbību, kā arī neveido liekā svara rezerves. Lai izvairītos no liekā svara, ikdienā 4 ēdienreizes ir obligātas, jo vairāk un neveselīgāk ēd, jo vairāk un uzmanīgāk jānodarbojas ar fiziskām aktivitātēm.
Vidusskolēnu paldies  bioloģijas un veselības mācības skolotājai Vitai Porietei par iespēju papildināt zināšanas, izmantojot dažādas mācību metodes  un LDUSA  lektorei Lizetei par interesanto lekciju. Skolēni cer, ka sadarbība turpināsies.


Direktora vietniece audzināšanas un ārpusklases darbā Inguna Bērziņa

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru