svētdiena, 2013. gada 13. oktobris

Dzejas vakars ar Martu Pujātu


10. oktobrī Ikšķiles vidusskolā viesojās dzejnieks Marts Pujāts, kurš nesen izdeva savu dzejoļu krājumu “Nāk gaismā pati lampa”. Marts lasīja dzeju no savas jaunās grāmatas, kā arī visi klātesošie varēja viņam uzdot dažnedažākos jautājums. Jautājot tika uzzināts kāda mūzika interesē Martu, kur viņš rod motivāciju rakstot dzeju un no kā iedvesmojas, kāds viņa prāt ir paša dzejas virziens. Klausītāju lokā bija gan daudzi vidusskolas skolēni gan arī skolotāji, skolas darbinieki un vienkārši interesti, kas vēlējās dzejnienu satikt klātienē.
Kopumā vakars izvērtās ļoti interesants un aizraujošs. Šāda iespēja, izrauties no ikdienas nepārtrauktās kustības, gadās ļoti reti, un ir fantastiski, ka ikšķiliešiem bija šī lieliskā iespēja satikt personību, kas tik ļoti atšķiras no citiem. Tas lika aizdomāties, cik mēs esam dažādi, cik ļoti atšķiras mūsu sajūtas un vēl jo vairāk domāšanas veids. Interesanti bija arī tas, ko Marts minēja par dzeju: „Dzeju nevar ielikt rāmjos, tajā tu nevari bilst kas ir pareizi un kas nepareizi.”
Humora un smieklu, tajā pašā laikā nopiernības un vieglās atmosfēras pilnais vakars, šķiet uzrunāja katru klātesošo. Jāsaka liels paldies Martam, ka viņš caur sevi mēģināja parādīt ikvienam, cik gan mēs esam unikāli tieši tādi, kādi esam! 


Elīna Meļņika

Foto: Lūcija Rošāne

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru