ceturtdiena, 2013. gada 26. septembris

Raksts par Taizemes meitenēm Ikšķiles vidusskolā


Lai gan bija jau diezgan vēls, Ikšķiles vidusskolā joprojām notika rosība. Varēja dzirdēt vienu sen nedzirdētu, bet jau labi pazīstamu valodu un skaņas, kas liecināja par to, ka kaut kas top. Lēnām noejot lejā ieraudzīju divas meitenes, kuras aizrautīgi veidoja nelielu izstādi par savu dzimteni Taizemi. Arī šogad Ikšķiles vidusskolā mācās apmaiņas skolnieces no Taizemes - Irada un Kanittha.

Meitenes Latvijā ir gandrīz mēnesi un jūtas lieliski. Latvija ļoti atšķiras no viņu dzimtenes Taizemes, to arī meitenes vēlējās parādīt savā nelielajā izstādē par Taizemi. Irada nāk no Taizemes ziemeļu pilsētas Chiang Mai, bet Kanittha no pašas Taizemes sirds - Bangkokas.

Abas meitenes neslēpj, ka pierast pie Latvijas ikdienas ir ļoti grūti. "Taizemē ir ļoti daudz cilvēki un visu laiku notiek nepārtraukta rosība, nekad īsti nav miers un klusums, bet Latvijā ir gluži pretēji,'' stāsta Irada un Kanittha, ''šeit cilvēku ir daudz mazāk un ir ļoti svaigs gaiss, kā arī daba šeit ir pasakaina. Arī laika apstākļi ļoti atšķiras, bet ir fantastiski pieredzēt ko jaunu, nevaram vien sagaidīt, kad beidzot varēsim savām acīm ieraudzīt sniegu. Kā arī, mums patīk pastaigas pa Ikšķili vai Rīgu, šeit ir ļoti skaista arhitektūra. " Meitenes izstādē parāda, cik ļoti atšķiras kultūra dažādos reģionos Taizemē. Apmeklējot šo nelielo izstādi, var arī iemācīties dažus vārdus teizemiešu valodā. "Pēc izstādes atklāšanas, skolēni mūsu skolā sāka ar mums sveicināties mūsu valodā, kas ļoti izbrīnīja. Nenojautām, ka pēc izstādes atklāšanas skolēni mums pievērsīs tik lielu uzmanību." Iradai un Kanitthai ideja par izstādi ienāca prātā tad, kad mazāko klašu skolēni domāja, ka viņas ir no Ķīnas, kas meitenēm nav paticis, tādēļ meitenes vēlējās parādīt, ka Taizeme no Ķīna pamatīgi atšķiras.

Meitenes aktīvi piedalās mācību stundās un cenšas izzināt latviešu kultūru. Viņu latviešu valodas zināšanas ar katru dienu kļūst ar vien labākas, kaut gan latviešu valoda sagādā viņām grūtības, jo pēc viņu domām vārdu galotnes mainās katram vārdam, līdz ar to ir ļoti grūti saprast, kad ir jālieto pareizā vārda galotne.

Meitenes Latvijā ir ar AFS Latvija organizāciju. Katru gadu Latvijā ierodas dažādi apmaiņas skolēni no dažādām Pasaules valstīm, bet visvairāk skolēni Latvijā ierodas no Taizemes. AFS Latvija informē, ka aizvien ir vajadzīgas viesģimenes 7 skolēniem no dažādām Pasaules valstīm. Ārzemju skolēni Latvijā būs līdz 2014. gada 05. jūlijam.

Ikšķiles vidusskolā ir ne tikai skolēni no Taizemes, bet arī skolotāja no Itālijas. Arī viņa izveidos izstādi par savu dzimteni Itāliju. Šī izstāde būs apskatāma Oktobra mēnesī. Ikvienam interesantam ir iespēja apmeklēt meiteņu veidoto izstādi Ikšķiles vidusskolas pagrabstāvā līdz oktobra mēneša vidum.


AFS brīvprātīgais, Ikšķiles vidusskolas 10.klases skolniece Amanda PeirāgaNav komentāru:

Ierakstīt komentāru