svētdiena, 2013. gada 26. maijs

7. c klases ekskursija uz Latgali  Bija pirmdiena, saulains rīts, nekādu tumšu mākoņu. Mēs, 7. c klase, tieši tai laikā, kad skolā sākas pirmā stunda, izbraucām ceļā uz Latgali. Braucām apmēram četras stundas. Ceļojums bija ilgs, autobusā karsti, bet laiciņš bija labs!
  Pirmā mūsu apskates vieta Aglonā – Karaļkalns, tas par godu Jēzum Kristum. Tur bija ļoti skaisti – reliģiskas koka statujas, skaisti iekopta apkārtne. Brīnišķīgi, bet karstajā saulē cepāmies kā traki.
  Pēc Karaļkalna apmeklēšanas devāmies uz Maizes muzeju. Tur mums ļoti interesanti pastāstīja, kā senos laikos cepa maizi, turklāt latgaliešu valodā. Mūs arī pacienāja ar maizīti un ābolu rausīti, klāt deva garšīgu zāļu tēju.
  Pēc Maizes muzeja devāmies uz 200 m attālumā esošo Kara muzeju. Tur gan bija interesanti – daudz ieroču, patronu, granātu un citi kaujas piederumi. Visvairāk mums patika vēstules, ko kara laikā rakstījis kāds vācietis savai mīļotajai, un tā viņam atbildējusi. Kara muzejā arī safotografējāmies.
  Tālāk maršruts mūs veda uz Aglonas baziliku. Daži no mums tur bija pirmo reizi, tāpēc tas bija jo sevišķi interesanti. Pa grezno un skaisto baziliku mūs izvadāja priesteris Andžejs, pastāstot par pašu baziliku, kristietību un lielāko kristiešu svētceļnieku notikumu – Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas dienu, kas tiek plaši atzīmēta katru gadu augustā.
  Pēc Aglonas bazilikas apskates noguruši devāmies uz kempingu „Aglonas Alpi“. Uzcēlām teltis, skolotāja Ilze un Dāvja mamma izvārīja gardu soļanku, bet odi gan nelika mūs mierā.
  No rīta savācām teltis un posāmies tālāk. Mūsu nākamais ekskursijas objekts bija Velnezers, kas ir ļoti mistisks un tieši tobrīd bija pārklāts ar ziedputekšņiem. Tad braucām uz nākamo ezeru – Drīdzi. Tas ir dziļākais ezers Latvijā.
  Pēc tam mūsu ceļš veda uz Līvāniem, kur atrodas Stikla muzejs. Visinteresantākie likās pirmie muzeja eksponāti.
  Mājās braucām noguruši, bet ar vēlmi pēc vēl kādas ekskursijas.                                                       7. c kl. skolēni Māra Aniņa un Kārlis Leiboms

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru