svētdiena, 2013. gada 17. marts

Daugavkrastu reģiona skolu teātra sporta turnīrsDaugavkrastu reģiona skolu teātra sporta turnīrs

            2013. gada 14. martā Lielvārdes Kultūras namā notika Daugavkrastu reģiona skolu improvizācijas  jeb teātra sporta turnīrs, kurā piedalījās teātra sporta komandas no Ikšķiles, Lielvārdes, Salaspils, Ogres un viesi no Zvejniekciema vidusskolas. Šis turnīrs bija komandu atlase 15. Valsts skolu jaunatnes teātra sporta finālturnīram 22. martā Iecavā.
            Šādi reģionālie turnīri pirms fināla notiek sešos Latvijas reģionos, un, kad žūrija novērtē visas komandas, tiek paziņots, kuras tiksies finālturnīrā. Skolēniem – improvizatoriem -  šī ir laba iespēja novērtēt pašiem sevi, apzināt savas stiprās un vājās puses, lai varētu attīstīt prasmes tālāk. Un žūrijas bargais vārds reizēm nostrādā daudz vairāk nekā treneru vairākkārtēji padomi ikdienas nodarbībās.
            Pēc turnīra gan skolēniem, gan jebkuram interesentam bija iespēja noskatīties Rīgas Improvizācijas teātra “Ar šarmu pret karmu” spēlētās ainas, kā arī garākas improvizācijas formas. Skolēni atzina to par vērtīgu pieredzi un sajūsminājās par profesionālu sniegumu, un tas savukārt radīja pašos vēlmi augt un vēl vairāk “saindēja” arī iesācējus ar šo brīnišķīgo teātra veidu.
            Improvizācijas teātris – tā nav vieta tikai izredzētajiem, bet katram, kam ir dzirkstelīte radīt teātri tepat un tūlīt, uzburot otrreiz neatkārtojamas ainas par prieku sev un citiem.
            Paldies visiem – starpnovadu pašvaldībām, biedrībai “Teātris un izglītība”, organizatoriem, treneriem, spēļu vadītājiem un žūrijai – par ieguldīto darbu, lai šāds pasākums varētu sekmīgi noritēt!

                                              Daugavkrastu reģiona skolu teātra sporta koordinatore: Zane Bēķe

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru