otrdiena, 2013. gada 8. janvāris

Sniegotais brauciens suņu vilktās kamanās

Jau otro gadu 7.b klase piekopj tradīciju Ziemassvētku pasākumus svinēt ārpus skolas, šogad mēs devāmies uz Madlienas pagastu,  „Forsteriem” . Neskatoties uz vējainiem laika apstākļiem, drosmīgākie devās ceļā. Pēc stundas brauciena pa sniegotiem  un slideniem ceļiem, bijām klāt. Meža ielokā vējš nemaz tā nepūta.
Mūs sagaidīja ļoti jauki un viesmīlīgi cilvēki un  daudz, mīļu, draudzīgu suņuku, kuri jau gatavojās pirmajiem izbraucieniem. Starp mums bija arī drosmīgas mammas un viena no viņām pirmā devās ceļā, kurš ilga 40 min./ 5km., pati vadīdama suņu pajūgu.Tas bija satraucoši pārējiem, kuri gaidīja viņu atpakaļ un vēl satraucošāk tas bija viņai pašai.
Katru reizi, kad suņuki atgriezās no izbarauciena, viņus atsprādzēja no pajūgiem un veda atpūsties malā.Tā kā sunīšu bija diezgan daudz, tad katram bija sava maiņa.Spēcīgākos un ātrākos vienmēr lika priekšgalā. Mainot pajūgu vilcējus vienmēr sacēlās milzīgs troksnis un reizēm arī kāds suņu kautiņš – cīņa par iespēju tikt priekšgalā.
Kamēr citi brauca pajūgos pārējiem bija iespēja apmīļot malā palikušos skaistuļus.
 Saimnieks Edmunds mums sīkāk arī pastāstīja par savu aizraušanos ar suņu pajūgiem un sasniegumiem  piedaloties pajūgu sacensībās.To, ka viņš sākotnēji nopircis vienu suni- haskiju, bet nu tie ir jau tā ap 40.
Saimnieks visus viņus atpazīst, nosauc vārdu un pasaka raksturu.
Mēs ne tikai jautri vizinājāmies suņu pajūgos, bet arī uzzinājām daudz ko  jaunu un interesantu par šiem suņiem- haskijiem\Aļaskas haskijiem, cepām desiņas, saņēmām ziemassvētku dāvanas un kad palika auksti sildījāmies  jurtā.
Kā pateicību atstājām izrotātu eglīti ar suņu kārumiem.
Ar nepacietību gaidīsim nākamo gadu!
Liels paldies, mūsu jaukajai klases audzinātājai Dinai Krastiņai!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru