ceturtdiena, 2013. gada 24. janvāris

Pašvaldība tuvplānā21.janvārī novada pašvaldībā viesojās Ikšķiles vidusskolas 12.klases skolēni. Jau trešo gadu Ikšķiles vidusskolas 12.klases apmeklē pašvaldību, lai pilnveidotu izpratni par  mācību priekšmeta politika un tiesības tēmu "Pašvaldības  un to funkcijas". Skolotāja Alda Bigača uzskata, ka vidusskolēniem šāda mācību metode ir interesanta un saistoša, jo tādā veidā tie iegūst plašāku priekšstatu par pašvaldību kopumā, skolēniem vieglāk izprast tādus jēdzienus kā "dome” un "pašvaldība”.
Viesošanās reizē ar vidusskolēniem tikās Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Māra Niedra, kura sniedza īsu ieskatu par vēlēšanām un domi. Kā zināms, tuvojas pašvaldību vēlēšanas un daudzi jaunieši pirmo reizi dosies balsot, tādēļ gūtās zināšanas varēs izmantot arī praktiski. Sarunas turpinājumā novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš jauniešus informēja par plānoto pašvaldības budžetu 2013.gadam. Īpaša interese skolēniem radās tieši par Ikšķiles vidusskolas budžetu. Priekšsēdētājs atbildēja arī uz tādiem jautājumiem kā skolas un pašvaldības sadarbība, Ikšķiles vidusskolas darba vērtējums.
Savukārt izpilddirektors Guntars Kurmis sniedza atbildes uz skolēnu jautājumiem par aktualitātēm novada attīstībā, trotuāru būvniecību Ikšķilē, pilsētas centra pārveides projekta virzību, skeitparka izveidi un tā izmaksām, līdzekļu izlietojumu Novada svētku organizēšanai, vidusskolas sporta stadiona projekta vērtējumu, kā arī daudzām citām saistošām tēmām.
12.klašu skolēni viesošanos pašvaldībā vērtēja ļoti pozitīvi. Šī bija jauniešu otrā tikšanās reize ar novada vadību, jo 2010.gadā domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš un izpilddirektors Guntars Kurmis apmeklēja kultūras vēstures stundu un diskutēja par tēmu "Kultūra Ikšķilē”.
Inga Šulca,
Ikšķiles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru