pirmdiena, 2012. gada 3. decembris

Starptautisks projekts – EuroHopper 2012 – Kiprā

               Pirms mazliet vairāk kā mēneša, skolēnu brīvlaikā, man bija tā iespēja piedalīties ES finansētā  projektā, kur bija 12 dalībnieki no katras valsts – Latvijas, Ungārijas, Vācijas un Kipras. Projekts norisinājās sešas dienas, kuru laikā jauniešiem tika dota iespēja iepazīt labāk vienam otru kultūru, bet projekta tēma bija par Kipru, kā prezidējošo valsti Eiropas savienībā. Šādi projekti notiek ik pa pus gadam, valstī, kura ir pārņēmusi prezidējošās valsts statusu.  Devāmies projektā caur organizācijām AEGEE Ogre, AEGEE Rīga.
              Nedēļas laikā izdzertas daudz kafijas, daudz negulētas naktis, smieklīgas aktivitātes un arī pavisam nopietnas diskusijas. Nedēļas sākumā, kad visi sabrauca manāms satraukums, kas un kā būs, bet pēdējā nedēļas dienā skumjas, jo jāatvadās no cilvēkiem, kurus iespējams vairs nesatiksi. Tā nu nedēļu sākām ar diskusijām un aktivitātēm par Kipras izvirzītajām prioritātēm ES, pirmā no prioritātēm ir „Eiropa – pasaulē tuvāk tās kaimiņiem”, šo aktivitāšu laikā runājām, kāda ir situācija šo 4 dalībvalstu valstīs un domājām, kā varētu būt nākotnē. Pārējā nedēļā tika apspriestas tādas tēmas, kā – „robežas” (virtuālās, ģeogrāfiskās, sabiedrības, kultūras), „Eiropa 2012”, kuru diskusiju laikā mēs izvirzījām dažādas idejas par to, kas varētu notikt, bija arī aktivitāte par „Eiropa - atjaunojami resursi”, „Eiropa – ar stabilāku ekonomisko sistēmu”, „Eiropa – saliedētāka, ES iedzīvotāji” un tā es varētu turpināt saukt daudz tēmas, par kurām tika runāts. Varu sacīt tikai to, ka ieguvums no šī projekta ir milzīgs. Pašā projekta sākumā no katras valsts tika izvēlēts viens dalībnieks, kurš visu nedēļu aizstāvēs sevi kā partijas dalībnieku savā sfērā, šim cilvēkam bija pārējos jāpārliecina, kāpēc jābalso tieši par viņa tēmu un kāpēc viņš būtu pelnījis iegūt balvu. Mūsu, latviešu, komandu pārstāvēja meitene no Ogres, viņa izvēlējās tēmu par sociālajām vērtībām, nedēļas vidū pie mums arī viesojās Kipras politiķis, lai atbildētu uz mūsu uzdotajiem jautājumiem par Kipras stāvokli, par to, kā viņiem gājis pēc iestāšanās Eiropas Savienībā, kā viņiem iet ar daļu no salas, kuru okupējuši turki. Interesanti. Mums par lielu prieku bija arī tā iespēja paviesoties Kipras prezidenta pilī, dzirdēt kā viss tapis un tajā pašā dienā arī būt parlamentā, sākumā vienkārši sēžot politiķu vietās un uzdodot jautājumus, bet vēlāk vērojām Kipras parlamenta sapulci, kuras laikā grieķu valodā politiķi sāka strīdēties – izklausījās diezgan smieklīgi. Tad jau nāca pēdējās dienas, visi noguruši – mūsu diena katru dienu sākās 7:00 ar brokastīm līdz apmēram 23:00, kad bija komandu sapulces un pēc tam foto, blogs, video dienasgrāmata, un logbook’s.
                Viss bija diezgan nogurdinoši, bet tiešām ieguvumi nav aprakstāmi, tik dažādi cilvēki, dažādi viedokļi. Un ja kādreiz kādam ir kāda iespēja piedalīties starptautiskā projektā, tas, man šķiet, dod fantastiski lielus ieguvumus un nekādā ziņā nevajadzētu šīs iespējas laist garām, lai pilnveidotu sevi, uzlabotu valodas prasmes, uzzinātu daudz jauna un iemācītos redzēt pasauli plašāk. Šeit ir links uz mājaslapu par šo projektu, kur var izlasīt vairāk, protams, angļu valodā un tur var izlasīt gandrīz visu, ko mēs esam darījuši.
 Lūcija Rošāne, 11.klase
  
 

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru