piektdiena, 2012. gada 7. decembris

Mazie improvizatori uz lielās skatuves
  Improvizācija ir brīnišķīgs teātra mākslas veids, kā attīstīt radošumu, spēju nenogalināt sevī spontānas idejas, kas bieži ir tās labākās, darboties ar ķermeni, emocijām, noliekot malā prātu. No vienas puses, tas ne vienmēr garantē spožu rezultātu uz skatuves, toties tā ir iespēja strādāt ar sevi, ļaut būt sev patiesam un ik reizi jaunradīt ko neatkārtojamu, nevis atstrādāt iemācīto. Tā ir iespēja izzināt sevi un atvērt vēl neatklātas pasaules. Skatītājiem bieži tas ir jautri, retāk – garlaicīgi, bet ikdienas spriedze ir noņemta kā ar roku.
  6. decembrī pirmo reizi uz lielās skatuves kāpa Ikšķiles vidusskolas jauniņie improvizatori – piektklasnieki. Tā kā šogad Latvijas skolu teātra sportā (par sportu improvizācija kļūst, kad par labāko ainu sacenšas improvizatoru komandas, iegūstot noteiktu punktu skaitu) paredzamas aktivitātes valsts mērogā, tad tiek rīkoti sadraudzības turnīri, lai skolēniem būtu vairāk iespēju attīstīt šīs prasmes.
  Šogad šāds turnīrs tika rīkots pāri Daugavai mums draudzīgajā Iecavas vidusskolā, kur piedalījās vairāku apkārtējo novadu komandas. Ikšķiles vidusskolu pārstāvēja ne tikai mazie improvizatori, bet arī jau ar gada pieredzi 6. kl. komanda un vidusskolas komanda, kam uzspēlēt sev un citiem par prieku patīk jau vairāku gadu garumā.
  Ceļš uz labu improvizāciju citam ir īsāks, citam – garāks, bet tā ir laba skola, ko var likt lietā ne tikai uz skatuves, bet arī dažādās dzīves situācijās.
  Lai ikšķiliešiem improvizētprieks arī turpmāk!
                                              Teātra sporta trenere Ikšķiles vidusskolā Zane Bēķe


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru