ceturtdiena, 2012. gada 13. decembris

Ikšķiles skolēni turpmāk zinās, kā pareizi rīkoties ar pirotehniku

 

        To, ka tuvojas Ziemassvētki un Jaunā gada svinības, zina ikviens pirmklasnieks, bet, kā uzvesties, lai svētku salūts neaptumšo svētku prieku, zināšanu nereti pietrūkst. Tāpēc Ikšķiles vidusskolā šodien ciemos tika aicināti Rīgas Reģionālās pašvaldības policijas darbinieki un SIA "Rīgas pirotehnika" pārstāvji.
       Pirotehniķis Jānis Bleikšs Ikšķiles vidusskolas 1.- 4.klašu skolēniem ne tikai pastāstīja un izskaidroja, kā jāsagatavo pirotehniskie līdzekļi darbam, bet arī nodemonstrēja, kā to praktiski izdarīt.
Jaunāko klašu skolēni ar sajūsmu noraudzījās paraugdemonstrējumos. Katrīne no 1.a klases atzinās, ka viņai patīk salūts, bet bail no dzirkstelēm. Tagad viņa būs uzklausījusi dažādus padomus, kā arī varēs izlasīt instrukciju, ko iedeva uz skolu atnākušie ciemiņi.
       Ņemot vērā, ka bērni vēl ir pārāk mazi, lai paši drīkstētu iegādāties un lietot pirotehniskos līdzekļus, viņiem šoreiz būs jābūt par skolotājiem saviem vecākajiem brāļiem un māsām, kā arī vecākiem, lai viņi nepieļauj kļūdas, rīkojoties ar pirotehniku.
        "Jau no agrīna vecuma bērniem ir jāzina un jāsaprot, kas ir pirotehnika un kādas sekas var radīt tās nepareiza izmantošana," norāda Rīgas Reģionālās pašvaldības policijas Ikšķiles novada nodaļas priekšnieks Viktors Dorodnovs.
Nākamajā nedēļā Rīgas Reģionālā pašvaldības policija sadarbībā ar profesionāliem pirotehniķiem līdzīgu pasākumu rīkos vecāko klašu skolēniem, kuri ir vislielākā riska grupa pirotehnikas izmantošanā.
 
avots: http://www.ogrenet.lv/ikskile/22538/#.UMH-JeQ2Zyc

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru