trešdiena, 2012. gada 21. novembris

Starptautiskais mākslas konkurss "Lidice 2012"


Ikšķiliete, Ikšķiles vidusskolas 3. klases skolniece Līna Māra Krastiņa šogad piedalījās Starptautiskās bērnu radošās mākslas konkursā „Lidice 2012”  un ieguva starptautisku diplomu. Līna jau trešo gadu mācās Ogres Mākslas skolā un par saviem sasniegumiem var teikt lielu paldies savai skolotājai Inesei Karpovai.

 Starptautiskā bērnu radošās mākslas izstāde Lidice tiek organizēta čehu ciema Lidice bojā gājušo bērnu piemiņai, kurus 1942.gadā nogalināja vācu nacisti. Sākotnēji tikai nacionāla rakstura izstāde 1973.gadā kļuva par starptautisku un ir guvusi popularitāti ne tikai Čehijā, bet vārda vistiešākajā nozīmē visā pasaulē.

            Šogad Lidices memoriāls organizē Starptautisko bērnu radošās mākslas izstādes Lidice 40. gadagājumu. Šī gada izstāde saņēma  26 064  darbus no 67 valstīm. Un žūrija piešķōra apbalvojumus 1 434 darbiem.

15. novembrī Rīgas domē notika 40. starptautiskās bērnu radošās mākslas izstādes „Lidice” atklāšana un konkursa laureātu apbalvošana. Konkursā „Lidice 2012” diplomus un medaļas „Lidices roze” ir saņēmuši 86 bērni un jaunieši no 37 Latvijas bērnu un jauniešu centriem, mākslas skolām un vispārizglītojošām skolām. Šajā konkursā piedalījās arī Ogres Mākslas skolas audzēkņi un 4 no viņiem ieguva diplomus „ Lidice 2012”

Pasākumu organizē Čehijas Republikas vēstniecība Latvijā sadarbībā ar „Lidices” memoriālu, Valsts izglītības satura centru, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu un Rīgas Interešu izglītības metodisko centru.  Izstādes atklāšanā piedalījāsās Čehijas Republikas vēstnieks Latvijā  Pavols Šepeļāks  un Lidices galerijas vadītāja un Starptautiskās bērnu radošās mākslas izstādes Licice kuratore Ivona Kasalicka.


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru