otrdiena, 2012. gada 9. oktobris

Konkurss "Atdzīvini grāmatu"
            Mūsdienu steidzīgajā laikā nereti  grāmatas tiek nobīdītas tālākajā plānā, bērni un jaunieši ir aizmirsuši, cik brīnišķīgi ir  stundām ilgi klejot fantāziju pasaulē, dzīvot līdzi varoņu priekiem un bēdām. Dators un modernie saziņas līdzekļi  ar spēju visu  paveikt ātrāk novērš mūsu uzmanību no lasīšanas, tādēļ apgāds “Jumava” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un Latvijas Neatkarīgo televīziju izsludina konkursu “Atdzīvini grāmatu!”, kurā aicina bērnus un jauniešus  veidot videoklipus par savām mīļākajām grāmatām.
No šī gada 1. oktobra līdz 1. novembrim konkursa dalībniekiem jāpiesaka sava dalība,  aizpildot anketu  “Jumavas” mājaslapā www.jumava.lv. Savukārt 1. novembrī konkursa dalībnieki tiek aicināti uz  semināru par filmu veidošanu un autortiesībām Latvijā.  Gatavie darbi jāiesniedz no 1. novembra līdz 20. janvārim, nosūtot tos uz e-pastu marketings@jumava.lv.
            Grāmatas galvenais uzdevums ir atmodināt bērnos un jauniešos fantāziju un radošo domāšanu, ko nespēj paveikt it  nekas cits. Nesen izdotā  Rika Riordana fantāzijas žanrā sarakstītā  grāmata “Zibens zaglis” rosināja  apgāda “Jumava” radošo kolektīvu radīt konkursu, kurā  bērniem  un jauniešiem beidzot būs iespēja  parādīt savas iztēles spējas,  atklājot to, cik lieliska ir  mīļākā grāmata viņu skatpunktā.
            Ikvienam no mums, lasot grāmatas, rodas savas asociācijas par laiku, vidi un tēliem. Cilvēka fantāziju ceļojumiem nav robežu, un tieši tas padara lasīšanu par neatkārtojamu un brīnišķīgu laika kavēkli. No konkursa dalībniekiem tiek sagaidīta radoša pieeja, oriģinalitāte ar moderniem un inovatīviem paņēmieniem un spēja rosināt citus pievērsties lasītpriekam.
            Žūrijas komisijā tiks aicināti pārstāvji no LNT, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, “Jumavas” radošais kolektīvs, kā arī  neatkarīga žūrijas pārstāve Dace Liepa. Tiks veikts arī skatītāju balsojums portālos draugiem.lv un facebook.com.
            Labāko darbu autori pulcēsies “Bērnu un jauniešu žūrijas 2012” gala pasākumā  2013. gada 3. martā Ķīpsalā. Apbalvoti tiks trīs darbi katrā vecuma grupā. Balvu fondā grāmatas no “Jumavas”, ieejas kartes uz pasākumiem no LNT, kā arī pārsteigumbalvas no Latvijas Nacionālās bibliotēkas.
Pamatojoties uz žūrijas vērtējumu,  tiks  piešķirtas arī veicināšanas balvas.
 Konkursa nolikumu atradīsi, ja spiedīsi uz "Uzzināt vairāk"


Konkursa nolikums
Konkursa idejas vispārējs apraksts
 Radošā konkursa mērķis ir rosināt bērnus un jauniešus apzināties grāmatu nozīmi viņu dzīvēs un parādīt to ar radošiem un moderniem paņēmieniem, iedvesmojot arī citus pievērsties lasīšanai.
 Konkursa uzdevumi:
·         grāmatu nozīmes apzināšanās mūsdienu jauniešu un bērnu dzīvē;
·         oriģinālu ideju izstrāde, radošas  un abstraktas domāšanas attīstīšana;
·         scenārija un filmu veidošanas  izteiksmes līdzekļu (kompozīcija, kadrējums, gaisma, kustība, animācija) apguve, kā arī informācijas iegūšana par autortiesībām Latvijā;
·         aptuveni minūti gara videoklipa izveidošana par savu mīļāko grāmatu.
Konkursa dalībnieki
 Konkursā kā dalībnieks var piedalīties ikviens Latvijas Republikas teritorijā dzīvojošs skolēns, orientējoties uz 3.-12. klašu audzēkņiem.
Konkursa norise
·         No 1. oktobra dalībniekam jāreģistrē sava gatavība dalībai konkursā.
·         1. novembrī paredzēts seminārs par filmu veidošanas pamatiem un autortiesībām, kā arī kopīgas meistardarbnīcas.
·         No 1. novembra līdz 20. janvārim jāiesniedz gatavie videoklipi.
·         No 1. līdz 28. februārim darbi tiek nodoti žūrijas komisijas vērtēšanai.
·         3. martā tiek paziņoti un apbalvoti labāko darbu autori “Bērnu  un jauniešu žūrijas 2012” noslēguma pasākuma ietvaros Ķīpsalā.
Konkursa norises laiks
01.10.2012- 03.03. 2013.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru