pirmdiena, 2012. gada 10. septembris

Mūsu novadā ir, ko redzēt!   5. septembrī mēs, divas klases – 6.a un 6.b, skolotāju Ineses un Zanes vadībā devāmies izglītojošā ekskursijā pa Ikšķiles novadu. Neviens nespēja iedomāties, ka būs tik interesanti, jo visiem šķita, ka zina pietiekami daudz par mūsu novadu, bet, kā izrādījās, tomēr maldījāmies. Arī ne visi iedzīvotāji zina, kas notiek Ikšķilē un ko var apskatīt novadā, tāpēc par to dalāmies savās pārdomās.
Sākām ar svarīgāko Ikšķiles novada ēku, kas bija mūsu pirmais pieturas punkts – pašvaldību jeb kā daudzi to sauc īsāk – domi. Tur mūs jauki sagaidīja sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Šulca. Viņa mums izrādīja telpas, kur notiek domes sēdes un pārrunas, kas kur strādā, par ko strādā. Bijām arī vietā, kur lepni sēž mūsu domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš. Daudzi domā, ka viņš visu dara, bet, izrādās, galvenais darītājs ir domes izpilddirektors Guntars Kurmis, kuram Indulis Trapiņš pēc domes deputātu lēmuma dod uzdevumus. Guntars vada un kontrolē visus lielos darbus, kas notiek novadā. Viņš mums izstāstīja arī noslēpumus un plānus, bet tagad tas ir arī mūsu noslēpums. To gan pateiksim, ka drīz tiksim pie skeitparka. Domē saņēmām mazas dāvaniņas – atstarotājus – ar novada simboliku. Tad atvadījāmies no Ikšķiles zelta smadzenēm un devāmies tālāk.
Nākamais pieturas punkts – SIA „Ikšķiles māja“ Ūdens atdzelžošanas stacija. Zinām, jūs domājat, ka runa ir par dzelzs vilkšanu ārā no ūdens. Patiesībā dzelzs ir viela, kas ir gan ūdenī, gan asinīs, un šajā stacijā attīra ūdeni no dzelzs piemaisījumiem, lai tas nebūtu sarkans un rūsains. Šeit mums daudz ko pastāstīja Ūdensapgādes un kanalizācijas dienesta vadītājs Ivars Viļums, viņš mums izrādīja visādus bunduļus un iepazīstināja, ko katrs no tiem dara. Gudri gan tie aparāti, un Ivars ir liels malacis, jo diez vai jebkurš no mums spētu atcerēties visu par iekārtām.
Tālāk devāmies uz atkritumu šķirotavu, tur ieradāmies ārpus darba laika, bet nekas, tāpat bija interesanti. Apskatījāmies no ārpuses, daži pat izlasīja, kas rakstīts uz konteineriem.
Pa ceļam uz atpūtas kompleksu „Turbas“  apskatījām Kranciema dižkadiķi. Un tad jau nonācām vietā, kur ļaudis satiekas, mielojas, atpūšas – tās ir „Turbas“, kur par mums parūpējās saimniece Maruta. Šī bija pati jautrākā vieta ar šķēršļu joslu – mežakaķi, basketbola, futbola un volejbola laukumiem, kurus arī aktīvi izmantojām, un daudz ko citu. Uz turieni noteikti jāaizbrauc katram novada iedzīvotājam!
Pēc nelielās atpūtas braucām apskatīt jaunatvērto bērnudārzu „Urdaviņa“ Tīnūžos un apmeklējām Kultūras mantojuma centru „Tīnūžu muiža“. Ja jūsu gaumē ir muzeji, tad „Tīnūžu muiža“ ir tieši jums, jo tur ir lietas no kara laikiem, drīkst pamēģināt arī pārlādēt šauteni. Muzejā noteikti atgriezīsimies tad, kad mācīsimies vēsturi.
Tā, lūk! Izrādās, ka dzīvojam ļoti interesantā novadā. Un, ja jūs to vēl nepazīstat, tad iesakām iepazīties!
            


Pārdomās dalījās 6.a kl. skolēni: Katrīna Anna, Adriana un Rūdolfs

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru