ceturtdiena, 2012. gada 26. aprīlis

Mūsu Katrīna


    Ikšķiles vidusskolas 6. a klasē mācās meitene, kuru jau no sākumskolas laikiem daudzi atpazīst kā mazo izveicīgo mākslinieci dzejas un prozas runāšanā publiskos pasākumos un konkursos. Tā ir Katrīna Celeste, kurai vēl joprojām nav zudusi patikšana lasīt grāmatas un par tām pastāstīt arī citiem klasē,  mācīties no galvas dzejoļus, izprast to jēgu un uzburt brīnišķīgas redzes un dzirdes gleznas arī skatītājiem un klausītājiem.
   Mazo meiteni sākumskolas klasēs pamanīja skolotāja Irēna Ivčenko, pie kuras Katrīna apguva skatuves runas pamatus. Bet laiks nestāv uz vietas, nu jau Katrīna ir pusaudze, un repertuārs kļuvis saturiski dziļāks,  tāds, kas prasa ne tikai labu runas tehniku, bet izteiktā mērā pesonisko attieksmi, vērtējumu un intelektuālo potenciālu. Tā kā Katrīna ir zinātkāra meitene, viņai ir interese apgūt daudz ko, ne tikai rakties grāmatās, piemēram, orientēšanās sportu. Vārdu sakot, vispusīgi attīstīta personība tik agrā vecumā, apveltīta ar dzīvesprieku, vitalitāti un nemitīgi vēlmi izzināt un meklēt ko jaunu.
   25. aprīlī, piedaloties Pierīgas reģiona skatuves runas skatē Jūrmalā, Katrīna tika novērtēta ar 3. vietu un uzaicinājumu piedalīties svētku pasākumā Latvijas Nacionālajā teātrī š.g. 22. maijā. Katrīnai vairs nav „jācīnās” par savu vietu skatuves runātāju vidū, viņa sevi  ir pierādījusi vairākkārt, un ne jau iegūtā vieta nosaka cilvēka labumu, viņa ir un vienmēr būs laba runātāja neatkarīgi no iegūtās vietas vai citiem augstiem panākumiem. Viņa ir šeit, šai laikā un šai vietā kā mazs brīnums, tādi skolēni kā Katrīna piešķir dzīvei daudzkrāsainību, dara prieku tuvajiem cilvēkiem un iedvesmo pārējos.
   Paldies vecākiem par ieguldījumu meitas audzināšanā un personības tālākā attīstībā!

                                                                    Zane Bēķe, teātra pedagoģe Ikšķiles vidusskolā

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru