ceturtdiena, 2012. gada 16. februāris

Ikšķiles vidusskolas blogam jauna adrese

    2010.gada vasarā, kad finansiālu apsvērumu dēļ vadība nolēma Ikšķiles skolas avīzi veidot tikai elektroniskā versijā, radās ideja par blogu, kurš nu jau ir ieguvis jaunu adresi.

   Skolas dzīvi veido ne tikai skolotāji, bet arī paši skolēni. Jau pabeidzot 9.klasi, sapratu, ka vēlos vairāk iesaistīties dažādās aktivitātes ārpus mācību darba. Kā viena no iespējām bija idejas par skolas bloga izveidi īstenošana. Uzskatīju, ka salīdzinoši ar skolas elektroniskās versijas avīzi, blogam kā mediju veidam ir vairāk priekšrocību- tajā var ievietot neierobežotu skaitu aktuālo rakstu, kā arī fotogrāfijas un aptaujas.


   Kad veidojām blogu, protams, pieredze bija visai maza, arī sapratne par tā veidošanu bija minimāla. Sākuma variantā visus mīnusus varēja redzēt tikai pēc bloga atvēršanas, kad bija jāsāk reāls darbs. Nācās pašai daudz eksperimentēt un meklēt iespējas, lai blogs būtu ne tikai vizuāli pievilcīgs, bet arī funkcionāli ērts. Pagājušajā mācību gadā blogs vēl nebija tik populārs un tajā iesaistījās visai maz skolēnu un skolotāju. Šogad blogs ieguvis jaunu adresi un vizuālo noformējumu, audzis arī apmeklētāju skaits. Jaunajā versijā ir vieglāk darboties, tas ir pārskatāmāks un piedāvā plašākas iespējas- manīt dizainu, papildināt ar jaunām kategorijām, pievienot aptaujas, komentārus un redzēt statistiku. Pozitīvi ir tas, ka blogā varam ievietot neierobežotu skaitu skolēnu radošos darbus, kā arī tos, kurus skolēni veidojuši ārpus skolas mācību darba ietvariem. Šajā mācību gadā blogā iesaistās arī Sabīne Bērziņa, kura veic žurnālistes pienākumus, organizē skolēnus, lai mums iesūta dažādus rakstus. Viņa ir arī skolēnu pašpārvaldes preses departamenta vadītāja. Mūsu mērķis ir strādāt komandā. Skolas bloga darbība vērsta uz skolēnu iesaistīšanu, lai viņi justos kā savas skolas patrioti.

    Esmu sapratusi, ka viens no labākajiem reklāmas veidiem ir twitter.com - tiklīdz pievienoju jaunu rakstu blogā, manā twittera kontā arī parādās informācija. Tā kā liela daļa skolēnu seko twittera kontam, tad tā ir viena no iespējām, kā piesaistīt lasītājus blogam. Šogad vairāk strādājam pie reklāmas izvietošanas mācību kabinetos. Manuprāt, jauka ideja ir par skolas „Sienas” izveidi atpūtas gaitenī pie garderobes, kur skolēniem patīk uzturēties brīvajos brīžos. Jau tagad šī „Siena” piesaista uzmanību ar dažādām fotogrāfijām. Mēs plānojam to izveidot kā tādu skolas vizītkarti, kura stāstītu par skolas aktualitātēm, iepazīstinātu ar skolēnu radošajiem darbiem, sniegtu informāciju arī par blogu un tā jaunumiem. Tas būtu vēl viens no veidiem, kā reklamēt blogu.

    Īss ieskats bloga sadaļās, kuru skaits noteikti laika gaitā mainīsies. Sadaļā „Izglītība” esam ievietojušas informāciju par eksāmeniem, ieskaitēm un ārpusstundu nodarbībām. Vēl pieejamas tādas sadaļas kā „Skolēnu autobuss”, „Kontaktinformācija”, „Darba laiki”, „Skolēnu pašpārvalde”, „Rīgas Dinamo fanu klubs” un „Skolas mode”.

    Maza atkāpe par sadaļu „Rīgas Dinamo fanu klubs”. Ideja par Ikšķiles vidusskolas Rīgas Dinamo fanu klubu radās drīz pēc tam, kad sapratu, cik daudz patiesu atbalstītāju mācās mūsu skolā. Šis nav pirmais gads, kad mūsu skolas skolēni piedalās Dinamo Rīga rīkotajā skolu konkursā vai apmeklē spēles individuāli.   Kā skolēnu pašpārvaldes sporta departamenta vadītāja palīdzu organizēt braucienus uz hokeja spēlēm, piedaloties konkursā skolām „Atbalsti radoši Dinamo Rīga komandu”, uz kuru biļetes mēs varam iegādāties par vienu latu. Sākumā bieži vien sagādāja grūtības nokomplektēt pilnu grupu, jo diemžēl arī mūsu skolā ir tādi skolēni, kuri var pēdējā brīdī atteikties braukt vienkārši tā iemesla dēļ, ka pārdomāja vai nevēlas maksāt par autobusu. Tad izveidojām fanu klubu, kurā ir skolēni, ar kuriem, braucot uz spēlēm, es varu rēķināties un arī vienoties par fanu atribūtiku.

    Viena no jaunākajām sadaļām ir „Skolas mode”, kura ir sava veida bloga reklāma. Sen zināma patiesība, ka cilvēkus piesaista tieši tie raksti un fotogrāfijas, kurās viņi var atrast sevi. Sadaļā varēsim vērot, kā mainās skolēnu ģērbšanās mode un tendences.

   Aicinu apmeklēt blogu ne tikai skolēnus un skolotājus, bet arī vecākus, iesaistīties tajā- sūtīt rakstus un foto no skolas pasākumiem. Šeit var iepazīties ar rakstiem un foto, kuri nekur citur nav publicēti. Vecāki, varbūt jūs uzzināsiet ko vairāk par savu bērnu!

Veidosim blogu kopā! Rakstiet: datorpele@windowslive.com

Ikšķiles vidusskolas bloga adrese: ivsk.blogspot.com/Sanda Šulca,

 Ikšķiles vidusskolas 11.klases skolniece


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru