ceturtdiena, 2012. gada 16. februāris

„Ēnu diena” Ikšķiles novada pašvaldībā


Atbalstot Junior Achievement Latvia organizēto skolēnu karjeras izglītības pasākumu "Ēnu diena”, arī Ikšķiles novada pašvaldība, trešdien, 15.februārī sniedza iespēju jauniešiem iepazīties tās darba specifiku.

Šī pasākuma ietvaros pašvaldībā viesojās Ikšķiles vidusskolas 11.klases skolēni- Madara Zamarina, Reinis Rembergs, Diāna Kalniņa un Ineta Bergmane.

Madara un Reinis šajā dienā „ēnoja” domes priekšsēdētāju Induli Trapiņu  un kopā ar viņu piedalījās komiteju sēdēs, kā arī devās nelielā ekskursijā pa pašvaldības ēku iepazīstoties ar dažādu speciālistu darba pienākumiem. Jaunieši atzina, ka viss redzētais paticis un viņi uzzinājuši daudz kā jauna.


Atbildot uz jautājumu, vai pirms nākšanas bija priekšstats par pašvaldību un domi, Madara atbildēja: „Tīri idejiski- jā, bet tas, ko redzējām praksē, priekšstatu mainīja.” Reini pārsteidza tas, ka komitejas sēdē katra jautājuma izskatīšanā piedalās pat divi pašvaldības darbinieki un tajās darbojas daudz deputātu. Komitejas sēdes atgādina skolu- bieži vien runā visi reizē. Bet Madara papildināja: „Galvenais, ka ir viedokļu dažādība un beigās deputāti var vienoties.” Visvairāk komitejas sēdēs jauniešus interesēja jautājumi par jauno mūziķu un sportistu finansiālu atbalstu. „Tas ir ļoti pozitīvi, jo šie jaunieši nes novada vārdu pasaulē,” atzina Madara.

Savukārt, jautāta par priekšsēdētāja amatu, Madara secina: ”Sapratu, ka priekšsēdētājam jādara daudz vairāk, kā tas būtu viņa pienākumos. Viņam jāpārzina visi jautājumi, kas tika izskatīti komitejas sēdēs. Jā, jādara vairāk...”

Par pasākumu bija gandarīts arī novada domes priekšsēdētājs: „Domāju, ka tas ir ļoti labs projekts, kas parāda mūsu jauniešiem to specifiku, ar ko nodarbojas valsts pārvalde. Konkrēti runājot par pašvaldību- bija patīkami, ka skolēni pieteicās ēnot pašvaldības vadītāju. Veiksmīga sagadīšanās, jo tieši ēnu dienā notika komiteju sēdes un jaunieši varēja redzēt domes un pašvaldības kopīgo darbu. Skolēniem radās priekšstats par jautājumu virzību, realizējot pašvaldībai deleģētās funkcijas.”  

 „Ēnu diena” ir viens no veidiem, kā jauniešiem parādīt kāda konkrēta amata aspektus reāli, jo viens ir tas, ko jaunieši teorētiski zina, bet pavisam kas cits ir redzēt to klātienē. Šis bija pirmais gads, kad pašvaldība piedalījās „Ēnu dienā”, un noteikti nākamajā gadā atkal gaidīs jau kuplāku skaitu jauniešu. 
Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru