otrdiena, 2012. gada 21. februāris

Dzimtās valodas diena

Starptautiskā Dzimtās valodas diena Ikšķiles vidusskolā tika atzīmēta, veidojot ekspozīciju no skolēnu vēstulēm, kuras viņi rakstīja tautiešiem svešumā, akcentējot dzimto valodu kā nozīmīgāko cilvēka identitātes zīmi, piederību savai valstij, kā arī valodas sabiedrisko un individuālo vērtību ikviena latvieša dzīvē.
Latviešu valodas skolotāju vārdā - Zane Bēķe

   
        
                     Labdien, tautieti svešumā!
 
  Es neesmu pārliecināts, ka Tu šo vēstuli vispār sapratīsi, bet tieši tāpēc es rakstu – lai atgādinātu Tev par dzimto valodu.
  Pirmo valodu, pirmo mīlestību, pirmo mašīnu – visu to cilvēks nedrīkst aizmirst. Tas atstāj iespaidu uz katru nākamo....
  Es nenosodu Tavu izvēli – došanos prom uz citu valsti. Katrs to dara tikai un vienīgi naudas un stereotipu dēļ. Man Tevis ir žēl.
  Lai kur Tu būtu, nekad neaizmirsti savu dzimteni, savu valodu! Tik ilgi, kamēr tā būs Tavā sirdī, tā būs Tava īstā – vienīgā. Tai neinteresē, cik Tev gadu vai cik Tev naudas, jo dzimtā valoda ir kā MĀTE.
  Tu tikai padomā, cik daudz jauku brīžu jūs esat pavadījuši tēvzemes pļavās, kaimiņu ābeļdārzos. Vēl jo vairāk – neaizmirsti savas māsas un brāļus – latviešus, ar kuriem Tu to visu kopā darīji.
  Ja šīs rakstu rindas kaut nedaudz iededz Tavu sirdi, es savu uzdevumu esmu paveicis.
                                               Visu labāko vēlot – Artūrs

21. 02. 2012.


 Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru