pirmdiena, 2011. gada 14. novembris

10. un 11. klašu ekskursija uz Latvijas Banku un Latvijas Republikas Saeimu

13. oktobrī divām mūsu skolas klasēm – 10. un 11. – tika dota lieliska iespēja apmeklēt Latvijas Republikas Saeimu, paviesojoties tās sēžu zālē, kā arī ielūkoties Latvijas Bankas vēsturē un izprast tās darbību bankas apmeklētāju centrā „Naudas pasaule”.


Lai arī kādi būtu stereotipi par mācību ekskursijām, manuprāt, tā ir ļoti vērtīga pieredze, jo, iespējams, mēs paši nekad neiedomātos šīs vietas apmeklēt, līdz ar to arī neiegūtu zināšanas par šīm iestādēm, to darbību un arī saistību ar mūsu ikdienu. Un šī saistība patiesībā ir lielāka, kā iepriekš licies – ja mēs visi aizdomājamies par naudu savā makā, tad ne vienmēr tam seko domas – kur gan šī nauda ražota, kādēļ tieši šī nauda un kā tā var ietekmēt kopējo valsts ekonomiku. Tādēļ vēlos pateikties šīs mācību ekskursijas organizētājiem par iespēju uzzināt daudz jauna un rast ne tikai atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem, bet arī pašus jautājumus.


Madara Zamarina, 11.klaseOktobra vidū 10. un 11.klasei tika rīkota mācību ekskursija uz Latvijas Banku un Saeimu, lai tuvāk iepazītos ar naudas, ekonomikas un Latvijas Bankas vēsturi, kā arī lai redzētu politiķu darba ikdienu. Uz banku devāmies ar jauno skolas autobusu, kuram, starpcitu, ir divi LCD televizori. Ierodoties bankā varēja just darbinieku nopietno attieksmi un augsto drošības līmeni. Jāatzīst, ka šī ekskursija bija ļoti interesanta, jo mēs tikām iepazīstināti ar naudaszīmju drošības elementiem, viltojumiem, interaktīvajām spēlēm, Eirozonas iestāšanās nosacījumiem un citām lietām. Kā interesantu faktu varu minēt metāla kasti, kurā iekšā bija 1 miljons īstu Latvijas latu. Kā noskaidrojām, 1 miljons latu sver 83 kg. LR Saeimā mums bija iespēja vērot 10.Saeimas pēdējo sēdi.Jānis Ozoliņš, 11. klase

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru